19°
Hava Durumu
Hissedilen : 19.8°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KKB
Nem : 77%
canlı izle
KUMSALA BETONARME BİNA RUHSATI!..
Tarih: 09/05/2018
Kaynak: Kent Haber
KUMSALA BETONARME BİNA RUHSATI!..
Bodrum Belediyesi'nin Küçükbük Mahallesi sahilinde kumsal üzerine inşa edilen bir yapıya verdiği ruhsat başını ağrıtacak gibi görünüyor.

Küçükbük Mahallesi sahilinde, vatandaşların plaj olarak kullandığı sahile yapılmak istenen bina tartışmalara neden oluyor. Denize 10 metre mesafede, kumsal üzerine inşa edilen betonarme yapının Bodrum Belediyesi tarafından ruhsatlandırıldığı öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta 3 Mayıs'ta yapılan Belediye Meclis toplantısında bağımsız meclis üyesi Avukat Şakir Açıkgöz konuyu gündeme getirip "Elimdeki fotoğraf bugün itibariye Gündoğan Küçükbük’te çekilmiş güncel bir fotoğraf. Yürüme yolu ile deniz arasındaki sahile, insanları şezlong atabileceği sahile beton atılmış. Muhtemelen oraya bina yapılacak. Bir bilginiz var mı? Buraya izin veren kimse, görevini kötüye kullanıyor. Derhal durdurulmasını talep ediyorum" ifadelerini kullanmış, meclis toplantısının sonunda söz alan Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Gamze Esedoğlu, bahse konu beton dökülen parselin ruhsatlı, yapılaşma hakkının olduğunu ve parselde kaçak bir yapının söz konusu olmadığını söylemişti.

Öte yandan Esedoğlu'nun bahsettiği ruhsatın, meclis toplantısının yapıldığı gün yani 3 Mayıs'ta düzenlenmiş olması ise dikkat çekti.

Konuyla ilgili vatandaşlardan da tepkiler geliyor. Kent Haber'i arayarak durumdan rahatsızlıklarını dile getiren vatandaşlar, sosyal medyada da fotoğraflar paylaşarak kıyı şeridinde kumsal üzerine yapılan bu binaya verilen izne tepkilerini dile getiriyorlar.

Öte yandan denize 10 metre mesafede kumsal üzerine beton temel atılarak, kolon filizleri bırakılarak yapılan binaya verilen ruhsatın belediye yetkilileri tarafından nasıl izah edileceği de merakla bekleniyor.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30