23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1007 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - BGB
Nem : 65%
canlı izle
BODRUM EĞİTİM SEKTÖRÜNDE BÜYÜK SKANDAL!
Tarih: 28/04/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM EĞİTİM SEKTÖRÜNDE BÜYÜK SKANDAL!
Bodrum'da son birkaç yıl içerisinde ardı ardına yapılan özel okul girişimlerinden sonuncusu, yaklaşık 120 vatandaşın mağduriyetiyle ortaya çıkan bir skandala dönüştü.

Kent Haber'e müracaat eden bazı mağdur vatandaşlar, geçtiğimiz Ocak ayında öğrenci kayıtları almaya başlayan EGEBİL Okulları Bodrum Şubesi'nin söz verildiği şekilde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında faaliyete geçemeyeceğini öğrendiklerini, kayıt sırasında yatırdıkları paralarını da geri alamadıklarını iddia etti.

Bu yılın Ocak ayı başlarında Bodrum Ramada Oteli'nde yapılan geniş kapsamlı bir tanıtım toplantısıyla, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Ortakent'teki binasında, anaokulundan liseye kadar her kademede eğitim hayatına başlayacağı açıklanan EGEBİL Okulları Bodrum Kampüsü'nün, ortakları arasında çıkan anlaşmazlıklar nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ruhsat alamadığı öğrenildi. Okulun bugüne kadar ön kayıt yaptırarak ön ödemelerini yapan öğrenci velilerine ise paralarını geri ödemediği, vatandaşların bu konuda bir muhatap da bulamadıkları öğrenildi.

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı ve Bilfen Şirketler Topluluğu işbirliğinde kurulan EGEBİL Okulları Bodrum Kampüsü'nün ocak ayında yapılan tanıtım toplantısına; EGEBİL Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, Bilfen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Öztürk, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Kampüsü Kurucu Temsilcileri Elçin Kaya ve Emine Pomakoğlu ile yaklaşık 400 vatandaş katılmış, okul yetkilileri toplantıda çok iddialı açıklamalarda bulunmuşlardı.

Öte yandan bugün bir grup vatandaşın sorunlarını iletmek üzere Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de başvurduğu öğrenildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30