18°
Hava Durumu
Hissedilen : 18.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Dogu
Nem : 96%
canlı izle
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI
Tarih: 14/02/2018
Kaynak: Kent Haber
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI
Zorunlu ilköğretim çağı dışında bulunan ve okuma-yazma bilmeyen vatandaşlar için halk eğitim merkezleri bünyesinde okuma-yazma kursları iki kademeli olarak düzenleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde başlatılan okuryazarlık Seferberliği kapsamında okuma yazma kursuna katılmak isteyen vatandaşların, Bodrum Halk Eğitim Merkezi, Mahalle Muhtarlıkları veya okullara başvuru yapabileceği bildirildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada "I. Kademe Okuma Yazma Öğretimi ve Temel Eğitim Programı ilkokulların 1 ve 2. sınıfları; II. Kademe Eğitimi Programı ise 3 ve 4. sınıfları kapsamaktadır. Yetişkinler I.Kademe Okuma Yazma Öğretimi Kursu: Bu kursta yetişkinler için “Yetişkinler I.Kademe Okuma Yazma Öğretimi ve Temel Eğitim Programı” uygulanır. Programın süresi 120 saattir. Yetişkinler I. Kademe Okuma Yazma Programı ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri ile yaygın eğitimin özel amaçları ve ilkeleri doğrultusunda okur-yazar olmayan yetişkinlere; Okuma-yazma becerisi kazandırmak, Türkçeyi iyi konuşur hale getirmek, temel aritmetik ve yurttaşlık bilgisi öğretmek ve günlük yaşamla ilgili temel bilgi, beceri ve davranışları kazandırmak hedeflenmiştir" denildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30