13°
Hava Durumu
Hissedilen : 13.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 1.0 Km/S - Guney
Nem : 74%
canlı izle
KARSANAT KOROSU SANATSEVERLERLE BULUŞACAK
Tarih: 08/02/2018
Kaynak: Kent Haber
KARSANAT KOROSU SANATSEVERLERLE BULUŞACAK
Karsanat Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Müzikal konserleri, bu yıl 2 ve 4 Mart tarihlerinde Herodot Kültür Merkezinde yapılacak.

Bodrumlu sanatseverlerin gösterdikleri ilgi doğrultusunda her yıl Karsanat Derneği tarafından düzenlenen Müzikal konserleri, geçtiğimiz Kasım ayında Karsanat bünyesinde kurulan ve Bodrumun ilk çoksesli korosu olan Karsanat Müzikal Korosu’nca gerçekleştirilecek.

Sanat yönetmenliğini Gülderen Erdoğmu’ un yaptığı etkinlikte, film müziklerinden müzikallere geniş bir program sunuluyor. Öp beni Kate, Cabaret, Don Kişot, Kismet, Damdaki Kemancı, Porgy ve Bess, Yedi Kocalı Hürmüz ve Hair müzikallerinden düzenlenen sahneler yanı sıra, Casablanca, Çingeneler Zamanı, Black Orfe, Katibim ve Salkım hanımın Taneleri filmlerinin unutulmaz müzikleri de sahneli gösteri olarak seyirci ile buluşacak.

Özellikle Bodrumda yaşayan sanatçıların yer aldığı gösteride solist olarak katılan sanatçılar Esen Demirci, Hülya Sezgün, Gülderen Erdoğmuş ve konuk sanatçı İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistlerinden Bas Zafer Erdaş. Geçtiğimiz yıl Bodruma yerleşen ünlü piyanist Yonca Dinçer, piyanoda eşlik ederken, davulda Öykü Çelik, saksafonda Tuğrul Aray ve kanunda dönüşümlü olarak Kanuni Gürcan ve Selçuk Yazıcı yer alıyor. Isık ve ses tasarımı Alp Onbaşıoğlu, barkovizyon Yeşim Uçman, Kostüm ve aksesuar desteği Banu Uçman.

Konserler, daha zengin bir repertuarla ve sahne gösterisi olarak 2 Mart 2018 Cuma saat 20.00 ve 4 Mart Pazar saat 18.00 de Bodrum Herodot Kültür Merkezinde seyirci ile buluşacak.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)