15°
Hava Durumu
Hissedilen : 15.6°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1009 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - Dogu
Nem : 81%
canlı izle
KEDİ ÖLÜMLERİ VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ!
Tarih: 07/02/2018
Kaynak: Kent Haber
KEDİ ÖLÜMLERİ VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ!
Bodrum’da art arda yaşanan kedi ölümleri hayvanseverleri isyan ettirdi. Vatandaşlar sokak kedilerinin zehirlenerek öldürüldüğünü savundu.

İddiaya göre Caferpaşa Caddesi üzerinde son zamanlarda 14 kedi zehirlenerek öldürüldü. İlçede yaşamını sürdüren ve sokak kedilerinin kendi imkanları ile aldıkları mamalarla karnını doyuran hayvanseverler gördükleri manzara karşısında büyük üzüntü yaşadılar. Vatandaşlar duruma tepki göstererek kedi ölümlerinin önüne geçilmesini istedi.

Yaşadığı kanser hastalığı ve felci hayvan sevgisi ile yendiğini anlatan hayvan sever Rengin Nuruşan, “Ben her gün Bodrum Marina civarında sokak kedilerine mama veriyorum. Son günlerde Caferpaşa Caddesi civarında mama verdiği kedilerin 2’şer 2’şer öldüğünü gördüm. Bunu yapanlar gerçekten vicdansız. Her gün mama verdiğim hayvanların öldüğünü görmek çok üzücü. Şu ana kadar 14 kedi öldürüldü. Bu kişiler gerçekten insan olamaz. Ben kanser hastalığını ve felci hayvan sevgisi ile yendim. Bu ölümlerin önüne geçilmesini istiyorum. Bu hayvanları zehirleyenlere ağır cezalar verilmeli” dedi.

Zehirlenerek öldürülen kedilerin hayvan severlerce uygun yerlere gömüldüğü bildirildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)