29°
Hava Durumu
Hissedilen : 30°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1010 hPa
Ruzgar : 3.1 Km/S - Kuzey
Nem : 44%
canlı izle
İÇME SUYU HATTI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Tarih: 07/02/2018
Kaynak: Kent Haber
İÇME SUYU HATTI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesince Bodrum'un Yalıkavak, Akyarlar ve Gürece Mahallelerinde altyapı çalışmaları kapsamında, yeni içme suyu hatları döşeniyor.

Plan ve projeler kapsamında kentin genelinde olduğu gibi Bodrum ilçesinin birçok mahallesinde de içme suyu hat çalışmaları başlatan Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında Yalıkavak, Akyarlar ve Gürece Mahallelerinde içme suyu hat çalışmalarını sürdürüyor.

YALIKAVAK’TA MEVCUT HAT İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILAMIYORDU

Yalıkavak Mahallesi’nde mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılamayan hatlar, MUSKİ ekipleri tarafından yeni içme suyu hatları ile değiştiriliyor. Yaklaşık 1 aydır çalışmaların devam ettiği mahallede, içme suyu hatlarının olmadığı sokaklara yeni içme suyu hattının çekilmesinin yanında ayrıca mahallede mevcut olan hatlar da yenileniyor.

AKYARLAR VE GÜRECE MAHALLELERİNDE YAZ AYLARINDA SU SIKINTISI YAŞANIYORDU

MUSKİ ekipleri tarafından, Akyarlar Mahallesi’nin kullanım ihtiyacını karşılayabilecek yeni içme suyu hatları çekilerek, mahallenin yaz aylarında yaşadığı su sıkıntısının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Ayrıca kuyu debisinin düşmesi nedeniyle yaz aylarında su sıkıntısı yaşayan Gürece Mahallesi’nde de MUSKİ ekiplerinin içme suyu hat çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte mahalleye su verildiği açıklandı.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30