13°
Hava Durumu
Hissedilen : 13.3°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 1.9 Km/S - Guney
Nem : 70%
canlı izle
SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ ALDILAR
Tarih: 07/02/2018
Kaynak: Kent Haber
SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ ALDILAR
Dünya Güvenli İnternet Günü dolayısıyla Bodrum Belediyesi personeline yönelik "Siber Güvenlik" konulu hizmet içi eğitim verildi.

Gelişen teknolojiyle birlikte bilgisayar ortamında saklanan bilgiler ile verilerin güvenliğinin sağlanması ve belediye personelinin bilinçlendirilmesi amacıyla hazırlanan "Siber Güvenlik" konulu eğitim semineri, Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Siber Olaylara Müdahale Birimi tarafından düzenlendi.

Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitim seminerine her müdürlükten personel katıldı. Seminerde Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Siber Olaylara Müdahale Birimi Sorumlusu Eray Bartan; siber güvenlik yönetimi, istemci bilgisayarların güvenliği, e-posta güvenliği, kötü amaçlı yazılımlarla mücadele, web sayfalarının ve uygulamalarının güvenliği gibi konular üzerinde durdu.

Bartan, günümüzde artık herkesin bir dijital kimliğe sahip olduğunu ve bu dijital kimliğimizi güvenli şifreleme ve kimlik doğrulama yöntemleri ile güvence altında tutmamız gerektiğini vurguladı. Ayrıca en önemli kişisel bilginin şifreler olduğunu da ifade ederek şifrelerin kimseyle paylaşılmaması, herhangi bir yere yazılmaması; rakam, özel karakter ve büyük küçük harflerin kullanılması ile daha güçlü şifrelerin oluşturulması ve her hesap için farklı şifre oluşturulması gerektiğine değindi.

Seminer sonunda, Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Siber Olaylara Müdahale Birimi Yazılım Uzmanı Kürşat Kahveci de katılımcı personelin sorularını yanıtladı.

Yaklaşık 1,5 saat süren eğitime 120 Bodrum Belediyesi personeli katıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)