11°
Hava Durumu
Hissedilen : 11.4°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - BGB
Nem : 65%
canlı izle
TEKNELERİN ZOR ANLARI!
Tarih: 26/01/2018
Kaynak: DHA
TEKNELERİN ZOR ANLARI!
Bodrum'da iki gün süren fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde rüzgarın dinmesiyle tekneleriyle denize açılan balıkçılar, öğleden sonra yeniden etkisini artıran fırtınayla birlikte dev dalgaların ortasında kaldı. Balıkçılar, güçlükle limana dönebildi.

Bodrum'da sabah etkisini kaybeden rüzgar, öğleden sonra şiddetini artırıp fırtınaya dönüştü. Bodrum'un Ortakent ve Akyarlar mahallelerinde sabah rüzgarın dinmesiyle tekneleriyle denize açılan balıkçılar, dev dalgaların ortasında kaldı. Turgutreis açıklarında fırtınaya yakalanan balıkçılar, güçlükle limana dönebildi. Güllük'ten İsrail'e kuru yük götüren gemiler ise Camel Beach ve Bitez Adaboğazı Koyu'na demirledi. Dalgaların etkisiyle, Turgutreis ve Gündoğan mahallelerinde tekneler karaya sürüklendi.

Dün yapılamayan Bodrum-Datça ve Bodrum-İstanköy (Kos) seferleri bugün de yapılamadı. Açık denizde rüzgarın saatteki hızı, 70 kilometreyi buldu. Dalga yüksekliği ise 4
metreyi aştı. Bazı balıkçı tekneleri barınakta battı. Fırtına bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini yitirdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)