13°
Hava Durumu
Hissedilen : 13.3°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 1.9 Km/S - Guney
Nem : 72%
canlı izle
UĞUR MUMCU ANISINA KONSER
Tarih: 26/01/2018
Kaynak: Kent Haber
UĞUR MUMCU ANISINA KONSER
Araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 25. yılında Bodrum’da düzenlenen bir konserle anıldı. Konseri izlemeye gelenler Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi’nin “Özgürlüğe adanmış bir top çiçek” isimli sergisini de gezdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası tarafından araştırmacı gazeteci, yazar Uğur Mumcu için Herodot Kültür Merkezi'nde anma konseri düzenlendi. Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle ücretsiz düzenlenen konserde Şef Hakan Şensoy'un yönettiği orkestra, klasik müzik eserleri ile türkü ve şarkılara yer verdi. Solist Burcu Soysev'in seslendirdiği eserler ise sanatseverlere duygulu bir gece yaşattı. Gecede W.A. Mozart, G. Verdi, P. Mascagni, F. Lehar, Turgay Erdener, J. Sibelius, Revnak Yengi ve Selda Bağcan'dan eserler seslendirildi.

Şef Hakan Şensoy, ölümünün 25. yılında Uğur Mumcu'yu neden klasik müzik eserleriyle anlattağını açıklayarak, "Bu orkestrada çok çeşitli müzik aletleri var. Bir eseri her biri farklı notalarla çalıyor, ama bir araya geldiklerinde bir duyguyu bir düşünceyi ifade ediyor. Bu nedenle Uğur Mumcu'nun savunduğu demokratik parlamenter sistemi anlatmak için böyle bir repertuar seçtik. Bu nedenle çok sesli eserler çalıyoruz" dedi.

Yaklaşık 2 saat süren konser, Yusuf Yalçın'ın düzenlemesiyle Selda Bağcan'ın "Uğurlar Olsun" eseriyle sona erdi.

Herodot Kültür Merkezi'nde ayrıca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi’nin “Özgürlüğe adanmış bir top çiçek” isimli sergisi vardı. Konseri izlemeye gelenler sergiyi de gezdi
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)