11°
Hava Durumu
Hissedilen : 11.2°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 998 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KD
Nem : 86%
canlı izle
218 TEKNE İHALEYE ÇIKARILMAYI BEKLİYOR
Tarih: 13/01/2018
Kaynak: Kent Haber
218 TEKNE İHALEYE ÇIKARILMAYI BEKLİYOR
Bodrum’da göçmen kaçakçılığında kullanılırken yakalanan 218 adet tekne ve yat ihaleye çıkarılarak satılmayı bekliyor. Araç otoparkını dolduran tekne ve lüks yatların satışı durumunda devletin kasasına 12 milyon lira gireceği öne sürüldü.

Yasa dışı yollardan Bodrum’dan Yunanistan’ın İstanköy Adas'ına göçmen taşıyan organizatörlerin kullandıkları tekne ve lüks yatlar, yakalanmalarının ardından yediemin olarak kullanılan Yalıkavak Mahallesi'ndeki trafik otoparkına teslim edildi. Kara taşıtından çok deniz aracının bulunduğu otoparkta, ihaleye çıkarılıp satılacakları günü bekleyen tekne ve yatlar adeta tekne mezarlığı görüntüsü oluşturuyor.

Yaklaşık 1 yıldır ihalesi yapılamayan tekneler çürümeye terk edilirken, 1 yıldır yedieminde tutulan teknelerin satılması halinde hazineye yaklaşık 12 milyon Türk lirasından fazla para gireceği öğrenildi.

Yasal olarak tekne ve yatların satışında herhangi bir engel bulunmadığını öne süren otopark sahibi Burkay Karadağ, 5 ila 28 metre uzunluğundaki 218 adet ahşap gulet, sürat teknesi ve lüks yatın aylık muhafaza maliyetinin kendisini de mağdur ettiğini söyledi.

Öte yandan, Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü yetkilileri ise yakalanan teknelerle ilgili soruşturma ve kovuşturmalardan devam edenlerin olduğunu, bazı teknelerin ise Liman Başkanlığına kayıtlı olmaları gerekçesiyle satılamayacağını bildirdi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)