11°
Hava Durumu
Hissedilen : 11.1°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 999 hPa
Ruzgar : 0.6 Km/S - GGD
Nem : 86%
canlı izle
MİLAS'IN ÇİPURASI RESMEN GUINNESS'TE
Tarih: 09/01/2018
Kaynak: Günaydın Milas
MİLAS'IN ÇİPURASI RESMEN GUINNESS'TE
Geçen yıl Mayıs ayında düzenlenen 1. Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği’nde 2 bin 791 öğrencinin katılımıyla oluşturulan çipura balığı figürü, dünyada ilk kez denenen “En kalabalık balık figürü” alanında Guinness Rekorlar Kitabı'na resmen girdi.

Milas Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerdeki öğrencilerin katılımıyla geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde, “En kalabalık balık figürü” rekor denemesi yapıldı. Milas Şehir Stadyumu'nda gerçekleştirilen ve dünyada ilk kez denenen rekor, videoların ve tutanakların Guinness genel merkezince onaylanmasının ardından resmen tescillendi.

Guinness Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural'ın komutuyla ilçenin su ürünleri alanında yetiştirdiği en önemli balık türü olan çipura figürünü oluşturulduktan sonra öğrenciler çipura şeklini alarak 5 dakika boyunca hareketsiz kalmışlardı.

1. Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği’nin, çocukların beslenmesinde büyük yeri olan balık tüketiminin artırılması ve Milas’ın marka değerinin yükseltilmesi için düzenlendiğini ifade eden Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, En kalabalık balık figürü rekorunun resmen tescillendiğini belirterek, “Dünyanın en büyük figürü olarak balık rekorumuz resmi sitede yayımlanmıştır. Milas’a ve Türkiye’mize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)