22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.3°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 8.7 Km/S - KB
Nem : 77%
canlı izle
FOTOĞRAF SANATÇISI OSMAN YÜZBAŞIGİL VEFAT ETTİ
Tarih: 07/01/2018
Kaynak: Kent Haber
FOTOĞRAF SANATÇISI OSMAN YÜZBAŞIGİL VEFAT ETTİ
Güllük'te yaşayan Bodrum Fotoğraf Kulübü üyesi, Fotoğraf Sanatçısı Osman Yüzbaşıgil 6 Ocak Cumartesi günü hayatını kaybetti.

Bodrum Fotoğraf Kulübü Başkanı İsmet Akbay "Bodrum Fotoğraf Kulübümüzün değerli üyesi Osman Yüzbaşıgil abimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Mekânın cennet olsun. Her zaman sevgi ve saygı ile anacağız" dedi.

Bazı dergilerde fotoğraf editörlüğü ve danışmanlığı, reklam, moda çekimleri yapan, çoğunlukla insan ve çocuk ifadeleri, doğa ve kuş ve doğal manzaraları ilgisini çeken, yurdun çeşitli yerlerinde kişisel ve karma fotoğraf sergileri açan Osman Yüzbaşıgil, Adabükü Tuzla Kuş Cenneti’nde doğa fotoğrafçısı ve kuş gözlemcisi olarak çok mikarda fotoğraf çekimi yaptı.

OSMAN YÜZBAŞIGİL'İN KENDİ YAZDIĞI ÖZGEÇMİŞİ:

Hayat tek tek karelerin çok hızlı geçmesiyle biten, kısa metrajli bir film bence... Onun için fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. İstanbul 1955 Moda doğumluyum. Galatasaray lisesi günlerimde, Zorki 4 ile başladım fotoğraf çekmeye... O zamanlar yanında çalıştığım Barış Manço'nun bana aşıladığı fotoğraf sevgisini ve çektiğim bir fotoğrafın albüm kapağı olmasını hiçbir zaman unutamam. Sayısal fotoğrafçılığa boyun eğene kadar ve ticaret hayatının yoğunluğundan fotoğraf çekmeye uzun bir süre ara verdim. Çoğunlukla insan ve çocuk ifadeleri, doğa ve kuş ve doğal manzaraları ilgimi çekiyor... Yurdun çeşitli yerlerinde kişisel ve karma fotoğraf sergilerim mevcut. Bazı dergilerde fotoğraf editörlüğü ve danışmanlığı yapıyorum. Reklam, katalog ve moda çekimleriyle de ilgiliyim.

AÇTIĞI SERGİLER:
• Doğanın Kanatları Sergisi, (Renan Özden ile beraber) Dibekli Han Sanat Köyü, Bodrum (2013) http://doganinkanatlari.blogspot.com.tr/
• Karialı Kadınlar Fotoğraf Sergisi, (Erol Ünal, Nayil Kabak ve Jak Kohen'le beraber), Dibekli Han Sanat Köyü, Bodrum (2012)
• Karialı Kadınlar Fotoğraf Sergisi, (Erol Ünal, Nayil Kabak ve Jak Kohen'le beraber), Aznavur Sanat Evi Sanat Galerisi, İstanbul (2012) http://karialikadinlar.blogspot.com.tr/
• Güllük Fotoğrafları Sergisi, Güllük , 2011

KATILDIĞI SERGİLER:
• Milasın Renkleri Fotoğraf Sergisi, Bodrum Fotoğraf Kulübü, Marmara Koleji Sanat Galerisi, Bodrum (2011)
• Fotoğraflarla Milas Sergisi, Bodrum Fotoğraf Kulübü, Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi, Milas (2011)
• Fotoğraflarla Yeşilbağcılar Sergisi, Bodrum Fotoğraf Kulübü, Ada Taş Bahçe, Bodrum (2011)
• Fotoğraflarla Bodrum Sergisi, Bodrum Fotoğraf Kulübü, 62 Sanat ve Kültür Evi, Bodrum (2010)


Haber: Erol Ünal
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30