23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
DEVELER MEYDANA İNDİ
Tarih: 06/01/2018
Kaynak: Kent Haber
DEVELER MEYDANA İNDİ
Bodrum Belediyesince yarın (Pazar) günü gerçekleştirilecek Bodrum Deve Güreşi Festivali öncesi develer, ilçenin sokakları ve meydanlarında boy gösterdi.

Kızılağaç Mahallesi’ndeki Deve Güreşi Arenası’nda yarın düzenlenecek festival öncesi sahiplerince havutlar giydirilip süslenen develer meydana çıktı. Yaklaşık 20 devenin yer aldığı ve otogardan başlayan kortej Cevat Şakir Caddesi, İskele Meydanı, Belediye Meydanı, Neyzen Tevfik Caddesi’nden Milta Marina’ya kadar devam etti. Develeri yakından izleyen vatandaşlar bol bol fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarında paylaştılar.

Korteje katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, şunları dile getirdi:

“Kültürümüze sahip çıkmaya devam ediyoruz. Bizim en büyük kültürel etkinliklerimizden bir tanesi deve güreşlerimiz. Çok güzel bir havada, çok sayıda devenin katılımıyla güreşleri yarın gerçekleştireceğiz. Umarım bu güreşler bir festival havasında, bir panayır havasında geçer ve halkımıza mutlu bir gün yaşatırız. Halkımız gerçekten böyle mutlulukları hak ediyor. Biraz dinlenirler, biraz eğlenirler. Emeği geçen, destek veren, örf ve adetine sahip çıkan tüm camiaya bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Gelidonya Develeri’nin sahibi Mustafa Oduncuoğlu ise “Antalya’dan tutun da Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Denizli, Manisa gibi pek çok ilden ve onların ilçelerinden develer gelecek. 150-160’a yakın devenin güreşlere katılmasını bekliyoruz. Develerimiz baş altı, baş ve baş üstü kategorilerinde mücadele edecekler” diye konuştu.

Geçen yıl düzenlenen güreşlerde tatsız olaylar yaşanmış, bir kişi yaralanırken, olayı görüntülemeye çalışan basın mensupları ise saldırıya uğramıştı. Halkın haber alma hakkı adına gece gündüz çalışan gazeteciler linç edilmekten son anda kurtulmuş bu saldırı büyük tepki toplamıştı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30