23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
HİKAYE ANLATMAYA DOYMUYOR!
Tarih: 06/01/2018
Kaynak: Kent Haber
HİKAYE ANLATMAYA DOYMUYOR!
Kent TV’nin takipçileri ve geçmiş yıllarda yayınlanan Gazete Kent ile B-Magazin okurlarının yakından tanıdığı Bodrum sever simalardan yazar-gazeteci Mahmut Şenol’un yeni hikâye kitabı, yeni yılla beraber kitabevlerinde "iyisinden hikâye okumaya" meraklıları bekliyor.

Şenol, romanları dışında kısa hikâyeler de yazarak edebiyatın bu alanında eksikliği duyulan ve hatta giderek unutulmakta olan 'hikâye anlatma sanatını' gündeme taşıyor.

"Bizim Unuttuğumuz Şey" başlıklı ve on sekiz kısa hikâyeden oluşan Mahmut Şenol’un eseri, Tefrika Yayınevi tarafından özenli bir çalışmayla Türk edebiyatına kazandırılmış oldu.

Şenol’un bundan evvel yayımlanmış romanları, deneme ve sosyal bilim çalışmaları, tiyatro eseri dışında hikâyeleri de bulunuyordu.

Kitabın girişinde, "Hikâyecinin akıl defterinden" ara başlığıyla yer alan, hikâyeleri yazmaya ait sürecin notlarından bazıları da okuyucuya sunuluyor. Buna göre, hikâye yazarı Şenol'un, Türk edebiyatında Sait Faik, Refik Halid, Orhan Kemal, Memduh Ş. Esendal gibi isimlerin İstanbul Türkçesiyle yazıp yarattığı gerçekten bir hikâye anlatmak tarzını seçtiği anlaşılıyor. Şenol'un son dönemde post-modern lafı ardında gizlenerek şiirsel, aforizmaya ait veciz lakırdılar ve sembolizmi öne çıkaran metinlere karşı olduğunu vurgulaması da dikkat çekiyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30