20°
Hava Durumu
Hissedilen : 20.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KB
Nem : 75%
canlı izle
YILLARDIR SOKAĞA AKAN SUYUN KAYNAĞI TESPİT EDİLEMİYOR!
Tarih: 04/01/2018
Kaynak: Kent Haber
YILLARDIR SOKAĞA AKAN SUYUN KAYNAĞI TESPİT EDİLEMİYOR!
Bodrum’un Yokuşbaşı Mahallesi’nde yaz-kış sokağa aktığı iddia edilen atık su, bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi. Kimi çevre sakinlerine göre 4 yıl, kimilerine göre de 10 yıldır sokağa akan ve bir türlü çözüm bulunamayan soruna neden olan atık suyun kaynağı ise şuana kadar tespit edilememiş.

Yokuşbaşı Mahallesi Sulu Hasan Caddesi üzerinde yaşayan kimi vatandaşlar, yukarıdaki ikametlerden sokağa yaz-kış atık su aktığını, sorunu pek çok kez yetkililere bildirmelerine rağmen bir türlü çözüm bulunamadığını söylüyor. Suyun kokuya neden olduğunu ve sivrisineklerden duramadıklarını söyleyen mahalleli, cadde üzerindeki çocuk parkında oynayan çocukların ise tehlikede olduğunu savunuyor. Bodrum Belediyesi Zabıta Birimi ise MUSKİ ekiplerinin akan suyun kaynağını belirleyemediği için kendilerinin bir işlem yapamadığını belirtiyor.

Cadde üzerinde yaşayan İhsan Katı isimli vatandaş, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Ben 1 Ağustos itibariyle İstanbul’dan Bodrum’a taşındım. İlk geldiğim günlerde aşırı sivrisinek vardı. Komşulara sordum, normal dediler. Sonra bu su akan yeri gördüm. Biraz daha soruşturmanın ardından 2013 yılından beri aktığını öğrendim. Üstteki ikametlerden birinin artık gider suyumu, yoksa temiz suyumu bilmiyorum, patlamış. 2013’ten beri akıyormuş. İki belediyeye de bildirdim. 2013’ten beri bilgimiz var ama herhangi bir işlem yapılmamış. Ne bina sahiplerine ceza, ne de herhangi bir işlem. Suyun çıktığı yerdeki görüntüyü kapatmak için de beton dökülmüş. 15 metre aşağıda da çocuk parkı var, orada mahallenin çocukları oynuyor. Bu durumdan aşırı derecede rahatsızız. Şu an kış ayındayız, şimdi bile evde sivrisinek var” dedi.

Bodrum Belediyesi Zabıta Birimi ise konu ile ilgili "Orası kayalık bir yer. Çok sayıda da ikamet var. MUSKİ ekipleri çok uğraştılar ama suyun geldiği kaynağı tespit edemediler. Onun için de biz ceza yazamıyoruz. Orada çok sayıda ikamet var, nereden geldiğini bilmeden ceza yazamıyoruz. Ama şu yağmurlar dinince tekrar ekipleri yollayacağız” denildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30