23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
HASTANEDE TAŞERON YOĞUNLUĞU
Tarih: 04/01/2018
Kaynak: Kent Haber
HASTANEDE TAŞERON YOĞUNLUĞU
2 Ocak Salı günü başlayan taşeron işçilerin kadroya geçiş başvuruları, istenen evrakların toparlanma aşaması ile devam ediyor. Bodrum’daki taşeron işçiler de sağlık raporlarını tamamlamak için Bodrum Devlet Hastanesi’ne akın etti.

Resmi Gazete'de son yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile getirilen haklar kapsamında taşeron çalışanların, kadroya geçme başvuruları başladı. Taşeron işçiler, kadroya geçiş için ilk müracaatlarını yapmak için gerekli olan evrakları hazırlamaya başladı. İstenen evraklar arasında sağlık raporları da bulunuyor. Çoğunluğunu Bodrum Belediyesi'nin farklı birimlerinde çalışanlarının oluşturduğu taşeron işçiler de evraklarını tamamlayabilmek için Bodrum Devlet Hastanesi’ne koştu.

Yaklaşık 6 yıldır Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Biriminde çalışan 44 yaşındaki Kadir Yardımcı, "Kadroya geçmek istiyoruz. İnşallah beklentilerimiz karşılık bulur. Evraklarımızı tamamlamak için hastaneye geldik. Elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah hayırlısı olur" dedi.

Yine Bodrum Belediyesinde çalışan 52 yaşındaki Hüseyin Öztürk de "Ben de 3 yıldır taşeron olarak çalışıyorum. Başvurularımızı yapacağız. İnşallah hayırlısı olur" diye konuştu.

Sağlık raporu almak için sabahın erken saatlerinden itibaren Bodrum Devlet Hastanesi'ne gelen işçiler uzun kuyruklar oluştururken, normal günlerde de hasta sayısı oldukça fazla olan poliklinikler önündeki yoğunluğun daha da arttığı gözlendi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30