23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
BODRUM YILBAŞINA HAZIRLANIYOR
Tarih: 30/12/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM YILBAŞINA HAZIRLANIYOR
Yeni yıla Bodrum’da girmek isteyen yerli turistler, ilçeye kısmi de olsa hareketlilik getirdi. Esnaflar da yeni yıla saatler kala son hazırlıklarını yapıyor.

Cuma günü akşam saatlerinden itibaren ilçenin girişinde başlayan trafik yoğunluğu, bugün de Bodrum’un cadde ve sokaklarına yansıdı. Tatilciler, özellikle Atatürk Caddesi, Cevat Şakir Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere pek çok noktada yürüyüş ve alışveriş yaptı. İlçede hizmet veren esnaflar da yeni yıl öncesi son hazırlıklarını tamamlıyor.

Artemis Otel işletmecisi Bülent Gök, Kent Haber’e yaptığı açıklamada Bodrum’daki yılbaşı yoğunluğundan memnun olduklarını dile getirerek şöyle dedi:

“Bu yıl yılbaşı haftasonuna denk geldiğinden dolayı biraz hareketlilik var. Pazartesi günü de resmi tatil. Bizim otelimiz de dolu. Cumhuriyet Caddesi üzerindeki işletmelerin çoğunda yoğunluk olacak gibi görünüyor. Herkes yarın için hazırlıklarını yapıyor.”

Kumbahçe Sahili’ndeki kimi işletmeler de dün yaşanan şiddetli lodosla birlikte sahile sürüklenen yosunları yılbaşı öncesi temizledi. Traktörün arkasına taktığı kepçe ile sahile vuran yosunları temizleyen Kumbahçe Mahalle Muhtarı Yardımcısı Ahmet Öztürk, şunları söyledi:

“Dünkü fırtınanın ardından sahili yosun bastı. Muhtarımız esnafımıza yardımcı olalım diye rica etti. Traktörle temizliyoruz. Yeni yıla Bodrum temiz girsin. Her şeyi belediyeden beklememek lazım. Bizim de vatandaş olarak yardımcı olmamız lazım. Buradan da herkese hayırlı yıllar diliyorum” dedi.

Yılbaşı gecesi Bodrum'da hava açık olacak. Hava sıcaklığının da 10 derece dolaylarında olması bekleniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30