22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.3°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 8.7 Km/S - KB
Nem : 77%
canlı izle
9 YILDIR BİSİKLETLE DÜNYAYI GEZİYOR
Tarih: 29/12/2017
Kaynak: Kent Haber
9 YILDIR BİSİKLETLE DÜNYAYI GEZİYOR
40 yaşındaki Japon gezgin Shogan Kameda, 9 yıldır bisikletle Dünyayı geziyor. Japon gezginin son durağı ise Bodrum oldu.

Japonya’da tenis eğitmenliği yapan ve bir gün verdiği ani karar ile Dünya’yı gezmek üzere yola çıkan Japon gezgin Shogan Kameda, 9 yıldır pek çok ülkeyi önce yürüyerek, daha sonraki yıllarda da bisikletiyle gezmeye başlamış. Avrupa ve Asya ülkeleri başta olmak üzere pek çok ülkeye giden gezgin, gittikleri ülkelerinden dillerini de öğrenmeye çalışmış.

Shogan Kameda, yaklaşık iki buçuk aydır ise Türkiye’de. Batum’dan bisikleti ile Türkiye’ye giriş yapan gezgin, Karadeniz, Marmara ve Ege’yi bisikletiyle dolaşmış. Bisikletine yapıştırdığı kağıda çok kullanılan Türkçe kelimeleri de yazan Kameda, dilimizi de derdini anlatacak kadar konuşabiliyor.

Bir süre önce Bodrum’a geldiği öğrenilen gezgine Bodrumlular da her konuda destek veriyor. Gümbet Mahallesi’ndeki bir işyerinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Shogan Kameda, ilçeyi çok beğendiğini söylüyor. Japon gezgin Kameda “Türkler çok misafirperver insanlar. Burada gezmek de çok kolay, çok fazla sorunla karşılaşmadım. Yaklaşık 2 buçuk aydır buradayım ve 15 Ocak’ta Kos Adası’na geçeceğim” dedi.

Gezerken para ihtiyacı olmadığını, gittiği yerlerdeki insanların kendisine yardım ettiğini söyleyen Japon gezgin “Ben parasız seyahat ediyorum” dedi.

Gümbet Mahallesi’ndeki işletmesinde Japon gezgini ağırlayan Murat akbaş ise “Arkadaşımız sabah geldi, yağmurda ıslanmıştı. Bu akşam onu ağırlayacağız. Vatandaşlarımızın da böyle insanları gördüğü zaman yardımcı olmalarını isteriz” dedi.

Bodrum Belediyesi Masterlar kulübünden Kamil Al da kulüp ceketini Shogan Kameda’ya hediye etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30