23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
VATANDAŞ KAPALI KUTULARA TEPKİ GÖSTERİYOR
Tarih: 29/12/2017
Kaynak: Kent Haber
VATANDAŞ KAPALI KUTULARA TEPKİ GÖSTERİYOR
Bodrum’un Atatürk Caddesi ve Neyzen Tevfik Caddesi başta olmak üzere pek çok noktasına dikilen, sokak lambası seviyesindeki kapalı kutuların baz istasyonu olduğunu iddia eden vatandaşlar, duruma tepki gösteriyor. Bodrum Belediyesi yetkilileri ise ne olduğu bilinmeyen kutular ile ilgili kendilerinden alınmış bir izin olmadığını ve bilgileri olmadığını söylüyor.

Bodrum’da yaklaşık bir hafta önce dikildiği öğrenilen sokak lambası şeklindeki kapalı beyaz kutular, vatandaşların dikkatini çekiyor. Kimi esnaf ve çevre sakinleri bahse konu kutuların baz istasyonu olduğunu iddia ederek durumu Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)’na şikayet edeceklerini söylüyor.

Atatürk Caddesi’ne dikilen kutuların hemen yanında bir konfeksiyon mağazası işleten Perihan Özerbey isimli bir esnaf, şöyle dedi:

“Bu direk ve kutular dikilirken çalışanlara “Ne yapıyorsunuz?” diye sorduk. Elektrikli reklam panosu dediler. Bir sonraki gece ise hemen dikivermişler. İnternetten yaptığımız araştırmalarda buna benzer kutuların baz istasyonu olduğunu gördük. Bununla ilgili önce BİMER’e şikayetimizi yapacağız, oradan gelecek cevaba göre de dava açıp açmayacağımızı düşüneceğiz” dedi.

Yüksek Ayvaz isimli bir taksici ise “Çalışmaların yapan arkadaşlara sorduğumda internet ve telefonların için dikildiğini söylediler. Başka da bir şey bilmiyorum” dedi.

Telefonla ulaştığımız Bodrum Belediyesi yetkilileri ise konu ile ilgili kendilerinden alınmış bir izin olmadığını söyledi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30