25°
Hava Durumu
Hissedilen : 25°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 15 Km/S - Kuzey
Nem : 65%
canlı izle
YENİ YILI KONSERLE KUTLADILAR
Tarih: 29/12/2017
Kaynak: Kent Haber
YENİ YILI KONSERLE KUTLADILAR
Özel Bodrum Marmara Koleji öğrencileri, yeni yılı farklı dillerden söyledikleri şarkılarla kutladı.

Bodrum Marmara Koleji, 2017 yılının son haftasında Mandalina Şenliği, Yılbaşı Pazarı ve Köy okullarında gerçekleştirdikleri sosyal etkinliklerle ile yeni yılı kutladı. Yeni yıl etkinliklerinin son gününde ise okulun konferans salonunda Yeni Yıl Konseri gerçekleştirildi.

Bodrum Marmara Koleji Öğrenci Korusu’nun farklı dillerde yeni yıl mesajları verdiği konserde okulun genç piyanistleri, Şan Kulübü öğrencileri, çok sesli korosu ve solo performanslar yer aldı. Seksenler ve doksanların şarkılarına yer veren okul orkestrası ile çocuklar, dünya barışı dileklerini bir kez daha müzik aracılığı ile dile getirdi.

Bodrum Marmara Koleji 9/A sınıfı öğrencisi Lidya Delfin Eraslan ise etkinlikte yeni yıl hakkında görüşlerini şu sözlerle dile getirdi:

"Miladi takvim İsevilikten türemiş, an itibariyle Afganistan, Irak ve Etiyopya harici ülkelerde kullanılan ortak takvimdir. Bu takvim çerçevesinde, 31 Aralık’ta yılbaşı kutlanmaktadır. 25 Aralık Noel Yortusu ise Hristiyanlara göre peygamberlerinin doğum günüdür. Bu günün kutlamaları da 31 Aralık’a sarkar. Bu bazı yanlış anlaşılmalara neden olmuştur. Gerçekte, iki ayrı kutlama birleşimleridir ve kültürlerarası akışı gösterir. Yıl sonu, global yenilenmeyi simgeler. Kışın ikinci ayıyla başlayan yeni yıl, yakında yerini ilkbahar yağmurlarına, filizlenen yeşillere, dolayısıyla sembolik ve gerçek berekete bırakır. Evrensel yenilenmeyi simgeleyen bu gün, dünyanın hemen hemen her yerinde coşkuyla kutlanır. İnsan, doğası gereği her yeni günde hata yapabilir. Aynı zamanda vicdana da sahip olan insan, yaptığı hatalar için affa ihtiyaç duyar. Hayatını “yıl” kalıbına döken; hafta, ay ve günlere bölen insan, “yeni yıl” da yaptığı yanlışların etkisinin zayıfladığını, yeni bir doğuş yaşadığını, hataları bir daha yapmayacağını düşünür. Konu tartışmaya açıktır, ancak genel kanı bu yöndedir. Yirmi birinci yüzyılın 2017 yılı, acı tatlı yaşanmışlıklarla doludur. İnsan var olduğu sürece bu yaşanmışlıklar süregelecektir. Halbuki keşkelerimizin hafiflemesi yönünde, en çok gurur duyduğumuz ve dünyadaki milyonlarca tür arasında tek olduğunu iddia ettiğimiz “zeka” ile açılan yaralarımızı sarmak için çalışmak, çok daha mantıklı ve varit olacaktır. Bu yıl, 2017’yi uğurluyoruz. Yeni bir yıl bizleri bekliyor. 2018 bizlere umut getirecektir, kendimize ve insanlığa inandığımız sürece 2017’nin keşkelerini 2018’inkileriyle sileceğimizi umuyorum” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30