23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
KARSLI KARDEŞLERİNE HEDİYELER GÖNDERDİLER
Tarih: 28/12/2017
Kaynak: Kent Haber
KARSLI KARDEŞLERİNE HEDİYELER GÖNDERDİLER
Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri, Kars’ın Azat Köyü İlkokulu’na yeni kurulan kütüphanesine çeşitli hediyeler gönderdi. Bodrumlu öğrenciler hediyelerle birlikte Karslı kardeşlerine mektup da yazdı.

Kars’a bağlı Azat Köyü’nün ilkokulunda bir kütüphane kurmak isteyen okul öğretmenlerinden Alev Sungur, Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Tuna Duygu Keskin ile irtibata geçip projesini anlattı. Keskin de konuyu Bodrum’daki aileler ve öğrenciler ile paylaşması üzerine Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri Karslı arkadaşlarına topladıkları hediyeleri gönderme kararı aldı. Toplanan hediyeler arasında kitaptan zeka oyunlarına, gitardan tabloya kadar pek çok şey bulunuyor.

Konu ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tuna Duygu Keskin, süreci şu sözlerle anlattı:

“Kars’tan Alev öğretmenimiz tesadüfen bize ulaşıp Azad Köyü’ne kütüphane kurmak istediklerini söyledi. Hayal Kütüphanesi verdiği kütüphaneye destek istedi. Biz de onların bu hayalinin gerçekleşmesinde katkı sunmak istedik. Öğrencilerimiz çok güzel bir organizasyon yaptılar. Öğrencilerimiz paylaştıkça birlik ve beraberliğimizin daha çok artacağını düşündükleri için bu hediyeleri hazırladılar. İnşallah Hayal Kütüphanesi en kısa zamanda kullanıma geçecektir. Öğrencilerimiz hediye olarak kitaplarını, satranç takımlarını, deniz kabuklarını, gitarlarını, oyuncaklarını getirdiler. Manevi değeri çok yüksek olan hediyeler bunlar. Birazdan kargoya verip Kars’a yollayacağız.”

Öğrencilerden bazıları ise Karslı kardeşlerine yazdıkları mektupları okudu. Hediyeler daha sonra kargoya verilerek Kars’taki “Hayal Kütüphanesi”ne gönderildi.


Muhabir: Hamdi Yörür
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30