Hava Durumu
Hissedilen : 8°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 13.0 Km/S - KKB
Nem : 69%
canlı izle
MUMCULAR VAHŞİ DEPOLAMA ALANI REHABİLİTE EDİLDİ
Tarih: 27/12/2017
Kaynak: Kent Haber
MUMCULAR VAHŞİ DEPOLAMA ALANI REHABİLİTE EDİLDİ
Yaklaşık 30 senedir kullanılan ve çevreye birçok olumsuz etkisi olan Mumcular Vahşi Depolama Sahası, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin rehabilitasyon çalışmaları ile kontrol altına alındı.

Alanın, Büyükşehir Belediyesine tahsisinin yapılması ile birlikte, Mumcular Vahşi Depolama Sahasının rehabilitasyonunun yapılması amacıyla projeler hazırlandı ve 27 Ekim 2017 tarihinde rehabilitasyon çalışmalarına başlandı. Rehabilitasyon çalışmaları neticesinde, sızıntı suyu kontrol altına alındı ve metan gazı toplama bacaları ile yangın riski en aza indirgendi. Saha üzerinde topraklama yapılarak, alan ağaçlandırmaya hazır hale getirildi. Yaklaşık 20 bin m2’lik alan en yakın zamanda ağaçlandırılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; ‘Çevre Dostu Muğla’ hedefi doğrultusunda il genelinde çalışmalar yapılıyor. Bodrum İlçesinde çevreye büyük zararlar veren Mumcular Vahşi Depolama Sahasının rehabilitasyonunun yapılmasıyla yangın riski en aza indirildi ve çevre kirliliğinin önüne geçildi. Muğla’nın çevre duyarlılığı konusunda örnek bir il olması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor” İfadeleri yer aldı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Ali riza
27/12/2017
Kacak insaat
Kacak yapi görmek istiyorsaniz bide akyarlar kalekente gidin, iki ayda 50 tane 36 m2 taban yerine 100m2 3 katlar yapildi.nerede devlet

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)