23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
BİTTİĞİNDE DOĞU AKDENİZ'İN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
Tarih: 26/12/2017
Kaynak: Günaydın Milas
BİTTİĞİNDE DOĞU AKDENİZ'İN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
Milas’ın Ören mahallesinin Sazköy mevkiine, S.S. Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri Toplu İşyeri Kooperatifi tarafından, mega yatların bakım ve onarımının yapılabileceği çekek yeri Doğu Akdeniz’in en büyüğü olacak.

Doğu Akdeniz'in en büyük yat imalat, bakım, onarım ve çekek yeri Milas'ın Ören mahallesine yapılıyor. S.S. Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri Toplu İşyeri Kooperatifi tarafından yapılacak yat çekek yeri için 285 dönümlük hazine arazisi 49 yıllığına kiralandı. Gerekli proje çizimleri 25 Eylül 2017 tarihi itibariyle kesinleşen yat çekek yerinin yapımı için Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü'nden onay bekleniyor. Proje tamamlandığında Doğu Akdeniz'in en büyük çekek yeri olacak tesiste, bin 500 kişi çalışacak ve burada mega yatların imalatı, bakımı ve onarımları yapılabilecek.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit'in ziyareti sırasında proje hakkında ayrıntılı açıklamalar yapan Bodrum Beton Ltd. ve İTS Ltd. şirketlerinin yöneticisi Remzi Ozan, proje hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Remzi Ozan şöyle konuştu: “Yapılacak tesiste 31 tane büyük hangar yer alacak. Bu hangarlarda mega yatlar yapılabilecek veya mega yatların bakım ve onarımları gerçekleştirilebilecek. Bu boyutta bir tesis sadece Malta Adası'nda var. Yapacağımız tesis, Doğu Akdeniz'in en büyük mega yat yapım, bakım ve onarım tesisi ve çekek yeri olacak. Proje tamamlandığında burada mühendisiyle, yöneticisiyle, işçisiyle 1500 kişi çalışacak. Amacımız, Bakanlık onayı gelir gelmez projeyi en kısa sürede gerçekleştirmek.”

Ozan'dan proje hakkında bilgi alan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, projenin Milas ve ülke ekonomisi için taşıdığı öneme dikkat çekerek “Çok önemli bir projeyi başlatmanızdan ötürü sizi kutlarım. Dilerim gerekli onaylar gelir ve en kısa sürede projeyi gerçekleştirirsiniz. Başta Milas ekonomisine ve dolayısıyla ülke ekonomisine çok büyük bir getirisi olacak bu proje için biz de MİTSO olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30