23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
TÜRKİYE'Yİ ŞOK EDEN ESRARENGİZ IŞIK BODRUM'DAN DA GÖZLEMLENDİ!
Tarih: 26/12/2017
Kaynak: Kent Haber
TÜRKİYE'Yİ ŞOK EDEN ESRARENGİZ IŞIK BODRUM'DAN DA GÖZLEMLENDİ!
Bu sabah Türkiye'nin birçok yerinde görenleri hayrete düşüren ışığın ne olduğu merak edilirken resmi kaynaklardan halen bir açıklama yapılmadı. 2012 yılında görülen ve bu sabah saatlerindekiyle birebir aynı ışık hüzmesinin nedeni ise 'Acaba yine bir balistik füze denemesi mi?' sorularını akıllara getirdi.

Başta; İstanbul, Sakarya, Ankara, Tokat ve Hatay olmak üzere birçok yerde görülen esrarengiz ışık hüzmesi günün en çok merak edilen haberlerinden oldu. Bu sabah 6:40 civarlarında Bodrum'un Turgutreis Mahallesi'nden de gözlemlenen garip ışık akıllara UFO dahil olmak üzere birçok olasılığı getirdi. Bodrum'un Turgutreis Mahallesinde yaşayan Durmuş A. Uysal sabah evinden çıkıp arabasına giderken yaklaşık 1 dakika boyunca Güneyden Kuzeye doğru yavaşça hareket eden ışık huzmesini izlediğini dile getirdi. Yurdun kuzey kesimlerinde yapılan gözlemlerde kuzeyden güneye doğru hareket ettiği dile getirilen cismin Bodrum'dan yapılan gözlemlerde ters istikamette olması ise yönünü kontrol eden bir aygıtla karşı karşıyamıyız sorusunu akıllara getirdi.

Yurdun dört bir yanında bu ilginç ışığı gören vatandaşlar kameralarına sarılarak video ve fotoğraf çekmeye çalıştılar. Sosyal medyada bunun bir uçağa ait olduğu öne sürülürken, bazı paylaşımcılar ise UFO olduğunu iddia etti.

2012’DEKİ GÖRÜNTÜYLE BİREBİR BENZERLİK!

Kuzeyden güneye doğru ilerleyen bu ışık kümeleri ilk kez bu sabah görüntülenmedi. Benzer bir durum 2012 yılının Haziran ayında yaşanmış ve aynı söylentiler o dönemde de kamuoyunda tartışılmıştı.

2012’de kaydedilen görüntüler için yapılan birbirinden farklı yorumların ardından işin aslı ertesi sabah ortaya çıkmış ve Rusya’nın “Topol-M model kıtalararası balistik füze” denemesi yaptığı öğrenilmişti. O dönemde de; Türkiye, Kıbrıs, İsrail, Ermenistan, Lübnan ile Kafkaslar'da bu ışık görülmüş ve büyük paniğe neden olmuştu.

İŞTE DÜN GECE TÜRKİYE’NİN FARKLI BÖLGELERİNDE GÖRÜLEN O IŞIK

Sakarya’da, gece saatlerinde, gökyüzünde oluşan ışık huzmesi dikkat çekti. Cep telefonu kamerasıyla görüntülenen ışık huzmesi, bir süre sonra gözden kayboldu.

Sabiha Gökçen‘de Kuzey yönünden güneye doğru görülen ve arka arkaya gelen ışık kümeleri, yaklaşık 2 dakika boyunca net olarak gözle takip edildi.

Ankara Çubuk’ta yaşayan Çetin Durmaz, “Aynı bir deniz anası gibiydi ışık. Işık bir çemberin içindeydi. Sonra görüntüdeki gibi yavaş yavaş toz gibi genişleyerek dağıldı” dedi.

Hatay Dörtyol sahilinde çekilen fotoğrafta, bir ışık hüzmesinin deniz üzerinden karaya doğru hareket ettiği görülüyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30