23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
DİLEK AĞACI PROJESİ İLE KEYİFLİ ANLAR YAŞADILAR
Tarih: 26/12/2017
Kaynak: Kent Haber
DİLEK AĞACI PROJESİ İLE KEYİFLİ ANLAR YAŞADILAR
Bodrum Marmara Koleji’nde geleneksel hale gelen “Dilek Ağacı Projesi” etkinliği bir kez daha gerçekleştirildi.

Bitez Mahallesi’nde faaliyet gösteren Özel Bodrum Marmara Koleji’nde Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin katılımıyla “Dilek Ağacı Projesi” etkinliği gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde engelli öğrencilerin okula gelmesiyle başlayan etkinlikte, her iki okulun öğrencileri dilek ağaçlarına kurdele bağlayarak birlikte dilekler tuttular. Öğrenciler ardından birbirlerine hediye verip, yeni yıl pastası kestiler. Programın son bölümünde ise çalan müzik eşliğinde dans ettiler.

Dünyanın pek çok okulunda uygulanan IB Cas (Yaratıcılık, etkinlik, hizmet) programının Marmara Koleji Koordinatörü Emine Berrin Saltan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Bugün IB Cas kapsamında bir 'Dilek Ağacı Projesi' yapıyoruz. Bu kapsamda Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndan kardeşlerimizi okulumuza davet ettik. Etkinlikte öğrencilerimizle resim atölye çalışması yaptık. Arkasından öğrencilerimiz birbirlerine yılbaşı hediyeleri takdim etti. Daha sonra yeni yıl pastamızı kesip yeni yıllarını kutladık” dedi.

Özel Bodrum Marmara Koleji 10’uncu sınıf öğrencisi Buket Taşdelen ise etkinlikle ilgili duygularını “Bu programa katılmaktan dolayı çok mutlu oldum” sözleriyle dile getirdi.

Ada Turanlı isimli öğrenci de “Bugün çok eğlendik. Beraber resim çizdik. Birbirimize hediyeler verdik. Güzel bir gün geçirdik” diye konuştu.

Marmara Koleji 9. Sınıf Öğrencisi Ece Naz Aydın ise etkinlikte yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi:

“Her çocuğun bir hayali vardır. Bu hayaller para, zenginlik, gösteriş değildir.
Bazen bir çift eldiven, bazen sıcacık bir kazak, kimi zaman ise sadece anlayıştır, sevgidir.

Hatırlarım da, her gece yatağıma girdiğimde lütfen gerçek olsun dediğim hayallerim, isteklerim vardır benim ve her gece farklı umutlarla kaparım gözlerimi. Her yeni güne inanarak, azimle hedeflerime ulaşarak gidebilmek için. Şuan14 yaşındayım ve hala küçüklüğümdeki gibi her gece gözlerimi kapatıp hayallerimi düşünürüm ve gerçek olmasını içtenlikle isterim.

Bazen kayan yıldızdır benim hayallerim ya da yolda yürürken omzuma bir uğurböceği konmasıdır, kimi zaman dört yapraklı yoncanın yapraklarında gizlidir umutlarım, arzularım.

Hani insanlar dilekleri gerçekleşsin diye her ağacın dalına renkli çaputlar bağlarlar, dilekleri her dalda ağaçla beraber hayat bulsun diye. Zaten bizi de hayata bağlayan bu hayaller değil midir?

Biz, Bodrum Marmara Koleji ailesi olarak gelecek nesillere umut olmak için Dilek Ağacı Projesi kapsamında bizim gibi hayalleri olan arkadaşlarımıza ışık tutmayı amaçlıyoruz.

Aramızda hangi engeller olursa olsun büyük küçük her çocuğun eşit olduğunu ve bu engellerin sadece sevgiyle aşılabileceğini herkese göstermeyi amaçlıyoruz.
Arkadaşlarımızla beraber vakit geçirirken aslında onların da bizim gibi çocuk olduklarını, onların da hayallerinin olduklarını ve aslında yürekten inanırsak beraber daha mutlu ve huzurlu bir dünyanın temellerini atabileceğimize inanıyoruz. Unutmayın: Hayaller engel tanımaz.”


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30