23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.7°
Gorus Mesafesi : 9.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 18.3 Km/S - Kuzey
Nem : 73%
canlı izle
BEKİR AKDENİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Tarih: 23/12/2017
Kaynak: Kent Haber
BEKİR AKDENİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Önceki gün Datça'da hayata veda eden Bodrum Lisesi eski öğretmenlerinden Bekir Akdeniz, doğduğu köyde yüzlerce seveninin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

İdealist, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı, örnek bir insan ve örnek bir öğretmen olarak Bodrumluların kalbinde taht kuran Bekir Akdeniz, binlerce öğrenci yetiştirmiş bir eğitimciydi. Datça'daki evinde geçirdiği kalp krizi sonrasında, önceki gün sabaha karşı tedavi gördüğü Marmaris Yücelen Hastanesi'nde 72 yaşında hayata veda eden Bekir Akdeniz, doğduğu köy olan Datça'nın Yazı köyünde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında toprağa verildi. Akdeniz'in cenaze törenine, Datça ve Bodrum'dan ailesi, akrabaları, eğitimci arkadaşları, dost ve sevenlerinden oluşan yüzlerce kişi katıldı.

1963 yılında öğretmenliğe başlayan Bekir Akdeniz, 1968-1972 yıllarında Bodrum Ortaokulunda, 1972-1992 yılları arasında da Bodrum Lisesi'nde öğretmenlik yapıp emekli olduktan sonra, üç arkadaşıyla birlikte Yalı dersanesini kurarak 7 yıl dersanecilik yaptı. Daha sonra Bodrum Marmara Koleji'nde öğretmenlik yapmaya başlayan Akdeniz, 10 yıl boyunca bu okulda Matematik Bölüm Başkanı olarak çalıştıktan sonra emekli oldu. Eğitimciliğinin yanında toplumsal sorunlara da duyarlı bir insan olan Akdeniz, Bodrum'da birçok faaliyetin öncüsü olmuştu.

Tomris Meral Akdeniz ile evli olan Bekir Akdeniz, Bodrum eski Sağlık Müdürü Dr. Nuray Oral ve öğretmen Feray Akdeniz'in babalarıydı. Bekir Akdeniz, Bodrum Devlet Hastanesi KBB uzmanlarından Op. Dr. Gürol Oral'ın da kayınpederiydi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30