18°
Hava Durumu
Hissedilen : 18.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Dogu
Nem : 96%
canlı izle
TUNA IŞIN ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI
Tarih: 29/11/2017
Kaynak: Kent Haber
TUNA IŞIN ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı'nın 3 Aralık Pazar Günü yapacağı kongre öncesi Tuna Işın, Bodrum İlçe Başkanlığına aday olduğunu düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Örgütü İlçe Kongreleri süreci devam ediyor. 3 Aralık günü de CHP Bodrum İlçe Kongresi gerçekleştirilecek. Mevcut İlçe Başkanı Recai Seymen'in de aday olduğu kongrede, CHP Bodrum İlçe Yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak görev yapan, geçtiğimiz haftalarda yapılan delege seçimlerinde de mevcut yönetimin çıkardığı Beyaz liste için çalışmalar yürüten Tuna Işın, Seymen ile yollarını ayırarak ilçe başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden CHP Bodrum İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Tuna Işın, bugün öğle saatlerinde İlçe binasında düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını resmileştirdi. Toplantıya çok sayıda partili katıldı. Açıklamasına tüm İslam aleminin Mevlid kandilini kutlayarak başlayan Işın, “Yaşamımın en onurlu adımını atmak üzere almış olduğum kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi. Işın, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

“Partimin her kademesinde sokaklarda meydan meydan, ev ev gezerek başlayan siyaset hayatım, gerek seçim komisyonlarında, gerekse yönetim kurulu üyeliklerinde ve son olarak ilçe başkan yardımcılığı göreviyle devam etmiştir. Değerli Yol Arkadaşlarım, ülkemiz siyasi ve ekonomik olarak tam bir kuşatma altındadır. Son referandum sonuçlarıyla 'Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi' denilen, ne olduğu, ne olacağı bilinmeyen bir maceraya sürüklenmiştir. Ülkemiz bir yönetim basiretsizliği içindeyken, bununla birlikte kapitalizmin tükenişini durdurmak için emperyalizmin özellikle yaşadığımız coğrafyada aradığı çareler, ulusumuzu global bir krizin merkezi haline getirmiştir. Artık sadece ulusal politikalar değil, yerel politikalar da bu gerçekliklerden bağımsız şekillenemez. Bu bilinmezlik ortamında ülkemizin öncelikleri yerelde ve genelde değişmiştir. Dünyanın ve Türkiye’mizin yeni şartlarını gözönünde bulundurduğumuzda, çok zorlu bir dönemin bizi beklediğini görmeliyiz.”

Konuşmasında Büyükşehir ve Bodrum belediye başkanları arasındaki çekişmeye de atıfta bulunarak Bodrum'un sorunlarıyla tek başına boğuştuğu vurgusu yapan Işın, “Partimizin yeni yönetim kadrolarının oluştuğu kongre dönemimizde bir kan değişikliğinin, bir yenilenmenin ve beraberinde bir kenetlenmenin kaçınılmaz olduğu ortadadır” diyerek açıklamasına devam ederek, sözlerini şöyle noktaladı:

“Parti içinde kişisel mücadeleleri ve kimin ne olacağını bir kenara bırakmalıyız. Sözünü ettiğimiz değişimin farkına varmış ve cesaretle olayların üzerine gidebilecek mücadele ruhu yüksek, genç kadroların önderliğine ihtiyacımız var. Ne bir başkanın başka bir başkana karşı güdümlü siyasetinin elçisi, ne de birilerinin kişisel çekişmelerinin tarafı olmadan parti politikalarını, emeği ve liyakatı esas alan bir yönetim modeli ortaya koymalıyız. İşte bu bakış açısıyla sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli turizm markalarından biri olan Bodrum, birçok sorunla tek başına boğuşuyorken sorunları çözme makamında oturanlara, sorunları kavgaya, ayrışmaya, kaosa dönüştürmeden çözüm odaklı siyaset yapma yolunun tek yok olduğunu anlatabiliriz. Dostlar, yürüdüğümüz yolda daha çetin koşullar bizi bekliyor. Bunu öngörmek gerekiyor. Artık birbirimize sımsıkı sarılmalı, birbirimizden güç bulmalı, partimize ve Bodrumumuza emek veren her bireyi kimdir, nasıl demeden kucaklamalıyız. Kendimi İstiklal ve cumhuriyeti müdafaa içine düşmüş hissediyorum. Bu ahval ve şerait içinde, sadece seçimlerde hatırlanan demokrasiyi eşitlik, adalet ve tarafsızlık kavramlarının yanında partimizin ilke ve programlarını her türlü dayatmadan bağımsız olarak sizlerle beraber hayata geçirebilmek için, Bodrum’dan yana taraf olmak, Bodrumumuza sahip çıkmak ve ülkemin aydınlık geleceğine hizmet etmek için, umudum sizlerle. Umudum, Cumhuriyet Halk Partisinde. Dostlarım işte bu duygu ve düşüncelerle güzel günlere ve siz değerli yol arkadaşlarıma olan inancımla CHP Bodrum İlçe Başkanlığına adayım” dedi.

Tuna Işın daha sonra tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığının 3 Aralık Pazar Günü yapılacak kongresinde mevcut başkan Recai Seymen de aday olacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Lygdamis
30/11/2017
geleceği kurgulayabilmek
Bodrumda yaygın bir tarafın adamı olma baskısı, iki başkan adayını kutuplaştırıyor. Oysaki geleceğe bakınca 2019 seçimlerinde milletvekili olsa yada 2023te hangi adayın şansı daha yüksek? bu soru tüm konuyu özetliyor. kim kimin adamı değil, kim Bodrum için daha faydalı? delegeler için tuttuğu takım gibi başkan desteklemek değil, Bodrumu desteklemek öncelik teşkil etmeli. Bodrum için hayırlısı olsun.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30