20°
Hava Durumu
Hissedilen : 20.2°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KD
Nem : 76%
canlı izle
AK PARTİ'DE KONGRE TAKVİMİ NETLEŞTİ
Tarih: 14/11/2017
Kaynak: Kent Haber
AK PARTİ'DE KONGRE TAKVİMİ NETLEŞTİ
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, kongre takvimine göre ilçe kongrelerine yönelik basın toplantısı düzenledi. Buna göre, AK Parti Bodrum ve Milas ilçe kongreleri 10 Aralık Pazar günü yapılacak.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, kongre takvimine göre ilçe kongrelerine yönelik basın toplantısı gerçekleştirdi. Dalaman, Kavaklıdere, Seydikemer, Yatağan ve Marmaris ilçelerinde mevcut ilçe başkanları ile devam kararı alınarak kongrelerin gerçekleştirildiğini hatırlatan Mete, geriye kalan sekiz ilçenin üçünde de mevcut ilçe başkanları ile devam edileceğini açıkladı. Mete; “Bu ilçelerimizden Ula’da İsmail Akkaya ile, Datça’da Mehmet Cennet ile, Fethiye’de de Kadir Sarıhan ile devam edeceğiz. Yani mevcut ilçe başkanlığı görevini yürütmekte olan arkadaşlarımızla kongrelerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Geri kalan dört ilçede genel merkezde yapılan mülakatlar sonucunda yeni adayların belirlendiğini ifade eden Mete açıklamasına şöyle devam etti:

“İlçe Başkan Adaylarımız; Ortaca ilçemizde şu anda il yönetim kurulu üyeliği yapmakta olan Hakan Fevzi İlhan, Köyceğiz’de ilçemizde daha önce ilçe başkanlığımızı yapmış olan Şahan Şahan, Milas ilçemizde il yönetim kurulu üyeliği yapmış arkadaşlarımızdan Abdullah Kıbrıslı ve Bodrum ilçemizde ise hali hazırda ilçe siyasi ve hukuki işler başkanlığı görevini yürütmekte olan Ömer Özmen oldu. Menteşe ilçemiz ile ilgili önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacağız” dedi.

“İLÇE KONGRELERİ ARALIK AYI SONUNDA TAMAMLANIYOR”

Açıklamasında kongre takvimine değinen Başkan Mete, “Aralık ayı içerisinde bütün kongrelerimizi tamamlamış olacağız. 8 Aralık'ta Ortaca ve Köyceğiz’de, 9 Aralık Cumartesi günü Ula’da, 10 Aralık Pazar günü Milas ve Bodrum’da, 23 Aralık Cumartesi günü Datça’da, 24 Aralık Pazar günü Fethiye’de ilçelerimizde kongrelerimizi yapacağız. Yine Menteşe ilçemizin kongresi de mutlaka Aralık ayı içerisinde yapılacak. Böylelikle 2017 yılı içerisinde il kongresi hariç bütün kongrelerimizi tamamlamış olacağız” diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Lygdamis
15/11/2017
Yine Bodrum kaybetti
Partide yaşanan yenilenme süreci maalesef Muğla & Bodrum’a ulaşamadı. Son dönemde görevde olmasına rağmen eski ilçe başkanını baypas ederek ilden yapılan çeşitli açıklamalar (çöplük vb), teyamül de öne çıkan adaylar yerine yine il başkanının adayının kongrede seçilecek olması Ak Parti Muğla teşkilatının yine kaderine mahkûm olmasını bugünden ilan ediyor. Yeni başkana şimdiden hayırlı olsun ama unutulmaması gereken Bodrumda dayatma aday kazanamaz ve nitelikli seçmen ağırlığı hala Bodrum’un köklü ailelerinde. Bu durumda il başkanının ve genel merkezin başarı beklemesi hayal olur. 2019 seçimleri Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bodrumda da farklı bir atmosfer doğuracak. M.Tosun ve ekibi iYi parti temelinde yürürken, MHP muhtemelen C. Sancar ile belediye başkanlığına oynayacaktır. CHP ise zor bir dönemeçte M. Kocadon’u konumlandırmak zorunda kalacak. Mevcut genel dağılımda yine kişisel olarak en güçlü Belediye başkan adayı (büyükşehir de dâhil) M. Kocadon olacaktır. CHP ilçe teşkilatı genel merkeze uyum sağlar ve pazarlıklar Ankara’da döner. Ak parti Bodrum ilçe teşkilatı da bu tabloda Mhp ile yarışa/uzlaşmaya girecektir. Bahisler açıldı. Fakat Bodrum kaybetti. Bodrumun ihtiyacı olan ise; Ankara en az 1 milletvekili ile temsil, Muğla’da etkin ve nitelikli sayısal dağılım, yerelde ise vizyoner bir teşkilat lideri. Bakalım bu reçeteyi hangi parti sağlayacak?

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30