20°
Hava Durumu
Hissedilen : 20.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KB
Nem : 75%
canlı izle
2018’DEKİ HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Tarih: 13/11/2017
Kaynak: Kent Haber
2018’DEKİ HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Geçtiğimiz günlerde Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde düzenlenen 35 yaş üstü Dünya Güreş Şampiyonası'nda, 130 kilogramda grekoromen stilde rakiplerini yenerek Dünya 3’üncüsü olan Milli Güreşçi Naci Günbey, 2018 yılında Kanada’da yapılacak Dünya Şampiyonası için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bodrum’da yaşayan Milli Güreşçi Naci Günbey, geçtiğimiz günlerde Bulgaristan’ın Plovdiv düzenlenen 35 yaş üstü Dünya Güreş Şampiyonası'nda, kendi kategorisinde Dünya 3’üncüsü olmuştu. 2018 yılında Kanada’da organize edilecek Dünya Şampiyonası’na hazırlanan Günbey, çalışmalarını Gümbet Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu ve Milas’taki Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nde sürdürüyor. Milli güreşçinin hedefi, Dünya şampiyonu olarak Türk Bayrağı’nı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı okutmak.

Bulgaristan’da elde ettiği başarı ve gelecekteki hedeflerini Kent Haber’e anlatan Naci Günbey, şunları söyledi:

“Bulgaristan’daki şampiyona ciddi bir organizasyondu. Ben 130 kilogramda yarıştım ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. İlk maçımı geçen yıl Dünya şampiyonu olan Rusla yaptım. İyi çalışıp, iyi konsantre oldum ve rahat bir şekilde kazandım. İkinci maçımı Bulgarla, yarı finalde de Amerikalı ile güreştim ve Dünya üçüncüsü oldum” dedi.

2018 yılında Kanada’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na şampiyonluk hedefi ile gideceğini söyleyen Günbey, spora gönül veren kurum ve kuruluşların da desteğini beklediğini ifade ederek şöyle konuştu;

“İyi çalışırsam ve destek verilirse ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğime ve bayrağımızı uluslararası arenada dalgalandıracağıma inanıyorum. Ben Bodrum’da yaşıyorum, ilçemizde güreş kulübü olmadığı için her gün Milas’a gidip geliyorum. Yani günde 100 kilometrenin üzerinde mesafe kat ederek antrenmanlarımı yapıyorum. Ama vatan sevgisi, bayrak sevgisi hiçbir şeyin önüne geçmiyor. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Allah’ın izniyle Kanada’dan da birinci olarak döneceğim” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30