20°
Hava Durumu
Hissedilen : 20.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KB
Nem : 75%
canlı izle
TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞI İÇİN AÇLIK GREVİ!
Tarih: 09/11/2017
Kaynak: DHA
TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞI İÇİN AÇLIK GREVİ!
Bodrum'da 6 HDP'li, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevindeki sağlık ve güvenlik koşullarıyla ilgili kaygıların arttığını belirterek, "Tecrit acilen sonlandırılmalıdır" diyerek açlık grevi başlattı.

Bodrum HDP İlçe Başkanlığı binasında bugün 'Tecrit acilen sonlandırılmalıdır' başlıklı basın açıklaması düzenlendi. İlçe eş Başkanı Fulya Erdoğan ile 30 partili açıklamaya katıldı. Açıklamayı ise Muğla HDP İl Eş Başkanı Fatoş Ay yaptı. Ay, "Öcalan herhangi bir hükümlü değildir. Kürt halkı kendisinin sağlık durumunu birinci elden, yani kendisinden duymak ve öğrenmek beklentisindedir. Bu tecrit politikası insanlarımızda ciddi kaygılar yaratmaktadır. Üstelik bu kaygılar yersiz de değildir. Kürt halkının her türlü hakkının yok sayıldığı, gasp edildiği koşullarda Sayın Öcalan'ın sağlık ve güvenlik koşulları ile ilgili yapılan savcı açıklamaları güven verici ve inandırıcı değildir" dedi. Meclis'i göreve çağıran Ay, şöyle dedi:

"Meclis bu konuda aktif, barışçı ve demokratik bir tutum geliştirmek istiyorsa adım atmalı, siyasi partiler büyük barış ve çözüm girişiminin sahibi ve yöneticisi olmalıdır. İmralı Adası'na aile, avukat veya siyasi bir heyet bir an önce gitmelidir. Bu gerçekleşmeden yapılacak hiçbir açıklama, bizleri ve halklarımızı tatmin etmeyecek, kaygılar asla azalmayacak gittikçe derinleşecektir. İnsanlık dışı tecrit acilen sonlandırılmalıdır."

Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu ilçe binasında yapılan açıklamanın ardından ilçe eş başkanı Fulya Erdoğan, ilçe yönetim kurulu üyelerinden Zuhal Macit, Selim Dumanlı, Reşat Kuyusal, Ersin Yaşar, Reşat Karataş üzerinde 'Tutsaklık Kaybedecek' ve 'Tecrit Kaybedecek' yazılı önlükler giyerek alkışlar arasında açlık grevine başladı. Açlık grevinin 3 gün süreceği belirtildi.


Muhabir: Yaşar ANTER
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mehmet sait
11/11/2017
hizmete hazirim
ugruna aclik grevi yaptiginiz adam, yakalndiktan 5 dakka sonra hizmete hazirim beni kullanin benim anam da türk demeye basladi.satisi koydu direk. bi torbaci veya katil bile yakalandiginda önce bi direniyor. kousmuyor. :)
Bodrum
11/11/2017
Yazık size
Bunlarla aynı havayı solumak ne acı ! Terör örgütü propogandası yapmak suçundan yargılanmalılar
bodrumlu
09/11/2017
yazik
bir bodrumlu olarak utanıyorum böyle kana susamış çocuk katilleriyle aynı havayı solumak zoruma gidiyor inşallah şerefsiz apo ölmüştür biz kurtulalım diz de yasini tutun adı şerefsizin

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30