20°
Hava Durumu
Hissedilen : 20.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KB
Nem : 75%
canlı izle
PEŞ PEŞE ÇIKAN YANGINLARDA KUNDAKLAMA ŞÜPHESİ!
Tarih: 16/10/2017
Kaynak: Kent Haber
PEŞ PEŞE ÇIKAN YANGINLARDA KUNDAKLAMA ŞÜPHESİ!
Son bir haftayı yangınlarla geçiren Bodrum’da bu akşam bir yangın daha çıktı. Yalıkavak Mahallesi'nde makilik alanda başlayan ve bir hektar alanı küle çeviren yangın söndürüldü.

Bugün akşam saatlerinde Yalıkavak Mahallesi, Küdür mevkisindeki makilik alanda henüz belirlenemeyen nedenle bir yangın daha çıktı. Yangının haber verilmesi üzerine bölgeye, Bodrum Orman İşletme Şefliğine ait arazözler ile Bodrum İtfaiye Grup Amirliğine bağlı itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yerleşim yerlerine yaklaşma eğilimi gösteren yangının kontrol altına alınabilmesi için bölgeye giden vatandaşlar ve Yalıkavak sahilindeki bir grup işletmeci de, itfaiye ve orman ekiplerine destek verdi.

Rüzgarın da etkisiyle geniş bir alan yayılma eğilimi gösteren ve yoğun müdahale sonucu ancak 2 saatte kontrol altına alınabilen yangında yaklaşık bir hektarlık otluk ve makilik alan kül oldu.

Öte yandan son bir haftada Bodrum’da özellikle rüzgarın etkili olduğu günlerde, akşam saatlerinde otluk ve makilik alanlarda başlayan yangınlar, akıllara, bu yangınlar kundaklama sonucu bilinçli olarak mı çıkarılıyor sorularını getiriyor.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Murat Güleryüz
17/10/2017
belediYE
ONU BUNU BiLMEM BELEDiYELERDEN iMARI KALDIRACAKSIN

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30