30°
Hava Durumu
Hissedilen : 31°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1007 hPa
Ruzgar : 17.2 Km/S - Kuzey
Nem : 43%
canlı izle
YALIKAVAK DUBLE YOL VE TÜNEL PROJESİ BEKLİYOR!
Tarih: 11/10/2017
Kaynak: Kent Haber
YALIKAVAK DUBLE YOL VE TÜNEL PROJESİ BEKLİYOR!
Yapımına yaklaşık 2 yıl önce başlanan Bodrum–Yalıkavak Tünel ve duble yol çalışmaları, bölgede yapılan kamulaştırmaların yargıya taşınmasına takıldı. Yetkililer çalışmalara önümüzdeki süreçte başlanacağını ifade etse de, çalışmaların tekrar başlayacağı ve yolun hizmete gireceği kesin tarihler ise belirsizliğini koruyor.

Yalıkavak Mahallesi’ne ulaşımı kolaylaştırmak ve güzergah üzerinde meydana gelen trafik kazalarını en aza indirmek için 2015 yılında Karayolları tarafından yapımına başlanan tünel ve duble yol çalışması bir süre önce durmuştu. Yol üzerindeki bazı özel arazilerin kamulaştırma kararlarının yargıya taşınması ve sürecin beklenenden daha fazla uzaması nedeniyle durduğu öğenilen çalışmaların ne zaman yeniden başlayacağı ise merak konusu.

Son yıllarda kaydettiği gelişimle Bodrum’un en gözde mahallelerinden biri olan Yalıkavak Mahallesi’ne giden yolun bir kısmı yapılan çalışmalarla duble yol haline getirildi. Kaydettiği gelişimle birlikte nüfusu ve araç trafiği artan Yalıkavak’a yapılması planlanan tünel ve duble yol Yalıkavaklıların en çok istediği hizmetlerin başında geliyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünden aldığımız bilgiye göre duble yol çalışmasının bitmesinin ardından tünel için harekete geçilecek. Yetkililer yüklenici firma tarafından birkaç ay önce durdurulan çalışmanın bir süre sonra başlayacağını ancak kesin tarih veremeyeceklerini ifade ettiler.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30