30°
Hava Durumu
Hissedilen : 31°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1007 hPa
Ruzgar : 17.2 Km/S - Kuzey
Nem : 43%
canlı izle
BAĞIMSIZ MECLİS ÜYELERİ YATAĞAN’DAKİ ASFALTLAMAYI SORDU!
Tarih: 04/10/2017
Kaynak: Kent Haber
BAĞIMSIZ MECLİS ÜYELERİ YATAĞAN’DAKİ ASFALTLAMAYI SORDU!
Önceki gün haber bültenlerimizde gündeme taşıdığımız Bodrum Belediyesi ekiplerinin Yatağan İlçesi’nde asfaltlama çalışmaları, bugün yapılan belediye meclis toplantısında meclis gündemine taşındı. Toplantıda bağımsız belediye meclis üyeleri ‘Bodrum’da bu kadar yol sıkıntımız varken Bodrum Belediyesi neden Yatağan’da asfaltlama yapıyor?’ diye sordu.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin birkaç gün önce Yatağan ilçesinde asfaltlama çalışması yapmaya yollanması sosyal medyada tepkiyle karşılanmıştı. Bodrum’un uzun zamandır en fazla tepki toplayan sorunları arasında bulunan bozuk yollar vatandaşları canından bezdirirken, ekiplerin Yatağan İlçesi’ne yol yapmaya yollanmasının sosyal medya ve haber bültenlerinde yer alması birçok vatandaşın tepki göstermesine neden oldu.

Bahse konu çalışmalar bugün bağımsız meclis üyelerince Bodrum Belediyesi'nin olağan aylık Meclis Toplantısına taşındı. Toplantıda söz alan bağımsız meclis üyesi Süleyman Mazı, şu soruyu sordu:

“Kendi bölgemizdeki birçok mahallemizde eksikliklerimiz ve sıkıntılarımız varken, vatandaşlar yaşadıkları kimi sıkıntıları Başbakanlık İletişim Merkezi ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ileteceklerini söylerken, Yatağan’da Bodrum Belediyesi’nin yol yapması hangi saikledir? Bununla ilgili bizi de kamuoyunu da aydınlatmanız açısından bilgi verirseniz seviniriz. Yatağan'da çalışan ne kadar iş makine vardır, bu işler hangi yetkiyle yapılmaktadır, bu işin bedeli ve maliyeti nedir gibi birçok soru bunun arkasından sıralanır” dedi.

Başkan Kocadon’un Gökova'daki deniz dibi temizliği çalışmalarına katılması nedeniyle katılamadığı meclis toplantısında söz alan Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu ise Mazı’nın sorusuna şu yanıtı verdi:

“Tabi ki burada yapılacak işlerimiz çok. Yapıyoruz, yapmaya da çalışıyoruz ama Bodrum'da çalışmadığımızı kabul etmeyiz. Eksik kaldığımız yönler vardır. İyi yöndeki eleştirileri sonuna kadar kabul ederiz ama burada yapılan prosedürler bellidir. Sayın başkanımızın bilgisi vardır. Gelen talepler doğrultusundadır bunlar. Yasal çerçevede yapılan işlerdir. Bununla ilgili bilgilendirmeyi daha sonra yaparız” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Murat Güleryüz
05/10/2017
kacadon büyükşehir
kocadon büyükşehir bld.başkanlığına oynuyor sanırım yoksa neden ki?

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30