35°
Hava Durumu
Hissedilen : 41°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1009 hPa
Ruzgar : 4.2 Km/S - GGB
Nem : 48%
canlı izle
BODRUM BELEDİYESİ YATAĞAN SOKAKLARINI ASFALTLIYOR!..
Tarih: 02/10/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM BELEDİYESİ YATAĞAN SOKAKLARINI ASFALTLIYOR!..
Bodrum Yarımadası'nda yaşayan vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen bozuk yol sorunu birçok bölgede devam ederken, Bodrum Belediyesi'ne bağlı ekiplerin Yatağan'da asfaltlama çalışmalarına gönderilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Yıllardır Bodrum Yarımadası'nın en fazla tepki alan sorunlarının başında gelen bozuk yollar yarımada genelinde vatandaşları çileden çıkarmaya devam ederken, Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin Yatağan ilçesinde çalışma yapmaya yollanması sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık'ın sosyal medya hesabından "Bodrum Belediyesi ile ortaklaşa Yeni Mahalle yol bakım çalışmalarımız devam etmektedir" başlığıyla paylaştığı gönderiyle ortaya çıkan asfaltlama çalışmaları, Bodrum Yarımadası ve Karaova bölgesinde Bodrum Belediyesi'nin sorumluluk alanında asfaltlanmayı bekleyen onca yol varken sıra Yatağan'a mı geldi sorusunu sordurtuyor.

Sosyal medya hesaplarından uygulamaya tepki gösteren bazı vatandaşlar konunun mali boyutuna da dikkat çekerek "Sanırım belediyemiz Yatağan'da yol stajını yaparak Bodrum'un yollarını daha güzel yapacak..Yapacak da harcanan Bodrum'un paraları mı, yoksa büyükşehir belediyesi siz yapın biz size ödeyelim mi dedi? Bu konuda belediye yetkilileri bir açıklama yaparsa seviniriz. Sonuçta kamuya ait paranın sorgulanması gerekiyor" sorusunu yöneltiyor.

Sorumluluk alanı içerisindeki çalışmalarını tamamlayamamış Bodrum Belediyesi'nin Yatağan Belediyesi'ne yönelik bu desteğinin, iki yıl önce Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne adaylığını açıklayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un siyasi bir hamlesi olarak yorumlanıyor. Belediye kanuna göre meclisten onay çıkartılması gereken bu çalışmayla ilgili bir kararın ise olmadığı öğrenildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
murat
03/10/2017
yorumsuz
bizim yamalı yollarımız havada yada düşük yapılan mazgallarımız düzeltildi herşey bitti dört dörtlük ara yollarımız var sıra yatağana geldi tebrikler
naim
02/10/2017
Asfalt
Bodrumun bütün sorunları bitti Sıra diğer ilçelerin sorunlarını halletmeye geldi..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Deniz Poyraz
Yalçın Dümer
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30