18°
Hava Durumu
Hissedilen : 18.5°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - GGB
Nem : 80%
canlı izle
SÜPERMARKETTEN ALDIĞI TERLİK AYAĞINI BU HALE GETİRDİ!..
Tarih: 21/09/2017
Kaynak: Kent Haber
SÜPERMARKETTEN ALDIĞI TERLİK AYAĞINI BU HALE GETİRDİ!..
Bodrum’da yaşayan bir vatandaş, süpermarketten aldığı terliğin ayaklarında alerjiye neden olduğunu ve ayaklarının şişip yara bere içinde kaldığını iddia etti. Vatandaş başkalarının da aynı sorunu yaşamaması için önlem alınması gerektiğini söyledi.

Konacık Mahallesi’nde bir market işleten 29 yaşındaki Selçuk Kurt, geçtiğimiz Pazar günü eşinin babasının Bodrum’daki bir süpermarketten 5 çiftini 50 TL’ye aldığı terliği giydi. İddiaya göre yaklaşık 3 saat sonra Selçuk Kurt’un ayakları şişip morarmaya başladı. Akşam marketi kapattıktan sonra Bodrum Devlet Hastanesi’ne giderek muayene olan Kurt, doktorun yazdığı ilaçları kullanmaya başladı.

Üzerinden yaklaşık 4 gün geçmesine rağmen ayaklarının hala şiş olduğu gözlenen Selçuk Kurt adlı vatandaş yaşadığı sorunu Kent Haber’le paylaşarak şöyle konuştu:

“Eşimin babası kendisine Bodrum’daki bir süpermarketten bir çift terlik almıştı. Aynı terliklerden rahat diye bana da aldı. O terlikleri 3 saat kadar giydim ve ayaklarım şişmeye başladı. Hemen terlikleri çıkarttım. Bir saat sonra daha da şişti, parmaklarım morarmaya başladı. O gün çalıştığım için marketi bırakamadım. Akşam marketi kapattıktan sonra Bodrum Devlet Hastanesi’ne gittim. Doktora ayağımı ve giydiğim terliği gösterdim, doktor ‘ayakların iltihap olmuş bu terlikten, kalitesiz kimyasallardan yapılmış’ dedi.

Kendisi gibi birkaç kişinin daha aynı terlikler yüzünden ayaklarının iltihaplanıp şiştiğini söyleyen Kurt, sözlerine şöyle devam etti:

“Hastanede gördüğüm kimi hastaların ayakları benden daha kötüydü. Benim iltihap dışa attığı için ve hemen doktora gittiğim için onlarınki kadar kötü olmamıştı. Onların iltihabı içe atmış, deri tahriş olmuş. Ben giydikleri terliği gördüm, benim giydiğim terliğin aynısıydı. İnternette bir haber gördüm, Çin’den Türkiye’ye 40 bin civarında bu tür ayakkabılar sokulmuş. Benim istediğim bir başkası da aynı sıkıntıyı çekmesin. Önlem alınsın. Özellikle böyle ucuz mallardan almasınlar, sonrasında benim gibi sıkıntı yaşarlar” dedi.

Ayaklarının Pazar günü çok daha şiş olduğunu anlatan Selçuk Kurt, “Ayaklarım birkaç gün önceye kadar kocamadı. Bu iyileşmiş hali” diye konuştu.

Selçuk Kurt, konuyla ilgili Başbakanlık İletişim Merkezi’ne de şikayette bulunduğunu açıkladı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
ortakentli
21/09/2017
Evet
Iste terlige 50 lira verenle 5 lira verenin farkı.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
www.kenttv.net © 2000 - 2017 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)