35°
Hava Durumu
Hissedilen : 42°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1009 hPa
Ruzgar : 5.6 Km/S - GD
Nem : 52%
canlı izle
CHP BODRUM, DELEGE SEÇİMLERİNİ TAMAMLADI!
Tarih: 21/09/2017
Kaynak: Kent Haber
CHP BODRUM, DELEGE SEÇİMLERİNİ TAMAMLADI!
CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'nın 11 Eylül'de başlayan "Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimleri", 19 Eylül tarihinde Konacık ve Çırkan mahallelerinde yapılan seçimlerle tamamlandı.

10 gün süren ve delege seçimlerinin sağlıklı şekilde yapılması için tüm grupların hassasiyet gösterdikleri gözlenen seçimlerde, CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'nda kayıtlı 6.249 üyenin 2.974’ü oy kullanarak, 400 Kongre delegesi ile 1.123 ön seçim delegelerini belirledi. Mevcut İlçe yönetiminin hazırladığı listeler seçimleri büyük bir farkla kazanarak önümüzdeki ay yapılacak ilçe kongresi için büyük bir avantaj elde etti.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen önderliğindeki mevcut ilçe yönetiminin Beyaz Listeyle katıldığı delege seçimlerinde, bazı mahalelerde Mavi, Yeşil ve Kırmızı Listeler, Beyaz listeye karşı yarıştı. Özellikle Bodrum Merkezi ve Karaova bölgesinde seçime giren Mavi ve Kırmızı listeler için çalışan isimlerin, kendisi seçimlere direkt olarak müdahil olmasa da Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un çok yakınındaki isimler olması dikkat çekti. 53 mahallede tamamlanan seçimler sonucunda; Beyaz liste 44 mahallede kendi listesindeki isimleri delege olarak seçtirirken, 3 mahallede ortak liste, 6 mahallede ise alternatif listelerden yarışa giren isimler delege olarak seçildi.

Beyaz liste ilçe genelindeki tüm mahallelerde seçime katılırken, Mavi renkteki liste özellikle Bodrum merkezindeki mahallelerde seçime katıldı. Kırmızı listelerin ise Bodrum merkezinde bir mahalle ile Karaova bölgesinde seçime girdiği gözlendi. Bodrum merkezinde Beyaz ve Mavi listeler arasında yaşanan seçim yarışında İlçe Başkanı Recai Seymen ile birlikte Beyaz Liste adına çalışmaları yürüten İl Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar, İl Disiplin Kurulu üyesi Veysel Yapıcı, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Özsarsılmaz ve Tuna Işın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Yanık ile Yaşar Çelikhan ve Gökhan Türker gibi isimlerden oluşan ekip, partinin eski ve önemli isimlerinin de aralarında bulunduğu isimlere karşı listelerini seçtirmeyi başardı. Mavi liste Bodrum merkezde Kumbahçe Mahallesi'nde ise seçimi kazanmayı başardı. Türkkuyusu mahallesi'nde arkasında belediye meclis üyesi Nurten Çakıcı Bıçak'ın olduğu ve her iki listeden bağımsız bir oluşum olduğunu deklare eden Yeşil listeyi oluşturan isimler delege olarak seçilirken, Karaova, Bahçeyakası ve Gölbaşı mahallelerinde ise kırmızı listenin adayları delege oldu.

Yapılan seçimlerle ilgili bir açıklama yapan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen 'Önce ben diyenler değil, önce örgüt diyenler' düşüncesiyle Beyaz liste ile yola çıktıklarını ifade ederek, "İlçe yönetimim ve mahalle temsilcilerim demokratik bir seçim olması için çaba harcayarak, üyelerimizin de katkılarıyla seçimlerimizin 53 mahallemizde bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesini sağladık. Seçilen delegelerimizi kutluyor, seçimlerin partimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimlerden CHP Bodrum ilçe örgütü güçlenerek çıkmıştır. Bugünler de Ülkemizi yaşadığı olağanüstü durumdan çıkarmak için en büyük hedefimiz; Önümüzde yapılacak olan yerel seçimlerde partimizin başarılı çıkması ve anayasa değişikliği referandumunda oluşan hayır bloğunu genişleterek, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde başarılı olmaktır" dedi.

CHP'de bundan sonraki süreçte ilçe kongrelerinin 21 Ekim ile 26 Kasım tarihleri arasında tamamlanması beklenirken, İl Başkanlık seçimleri ise 27 Kasım-31 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. Önümüzdeki ay yapılacak İlçe kongresinde, 400 delege ile, 17 CHP İlçe Yönetim Kurulu üyesi ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon doğal üye statüsüyle toplam 418 delege oy kullanacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
özgür hazal
26/09/2017
bravo gençler
bravo gençlere. dinazorları ve yalaka takımını sandığa diri diri gömen gençlerimizi yürekten kutluyorum. umarım birileri bu sonuçlardan gereken dersi alır
zeynep tütün
26/09/2017
kocadon istenmiyor!
ne yani o kadar iktidar gücüne o kadar büyük imkanlara rağmen kocadon ve desteklediği mavi liste kayıp mı etti? demekki kocadon ve destekçileri örgütte istenmiyor!

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Deniz Poyraz
Yalçın Dümer
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30