21°
Hava Durumu
Hissedilen : 21.1°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - Bati
Nem : 65%
canlı izle
PERİNÇEK, BODRUM’DAN DA CHP’YE YÜKLENDİ...
Tarih: 13/08/2017
Kaynak: Kent Haber
PERİNÇEK, BODRUM’DAN DA CHP’YE YÜKLENDİ...
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bodrum’da söyleşi ve imza gününe katıldı. Burada bir konuşma yapan Perinçek yine CHP’ye yüklendi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bodrum’un Turgutreis ve Mumcular Mahallesi’nde partililer ile biraraya geldi. Perinçek, CHP'ye çağrı yaparak “Bodrum'dan da o çağrıyı yapıyoruz. HDP'yi bırak, bu tarafa gel, vatanseverlerin tarafına gel. HDP ile birlikte Türkiye'nin hiçbir sorununu çözemezsin. Ancak Türkiye'nin sorunu olursun. HDP ile beraber olanlar Türkiye’nin sorunu haline gelir” diye konuştu.

2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için bir de öngörüde bulunan Perinçek, “Burada açıklıyorum. HDP ve CHP 2019 seçimlerine birlikte girecek. Cumhurbaşkanı adayları da Meral Akşener” şeklinde konuştu.

Eylül ortalarında Adana'da İncirlik üssünün kapatılması için eylem yapacaklarını söyleyen Perinçek sözlerine “Türkiye'nin her yerinden otobüsler tutarak ve otobüslerin geçtiği kent merkezlerinde yürüyüşler yaparak böyle 6-7 koldan Adana'ya doğru gideceğiz. Adana’da milletimi toplayarak bir miting yapacağız. Mitingimizin sloganı şu: İncirlik üssü Amerika'ya kapatılsın, Habur kapısı da Barzanistan'a kapatılsın” ifadelerini kullandı.

Terör Örgütü PKK ile mücadelede Suriye, Irak ve İran ile birlikte olmak lazım diyen Perinçek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugünkü Dünya koşullarında o ülkeleri yanına alarak Amerika ve İsrail planlarını bozarsın. Amerika ve İsrail ben Kürdistan’ı kuracağım diyor. O Kürdistan’ın bir kısmında da Diyarbakır var. Suriye’nin kuzeyinden Doğu Akdeniz’e uzanan bir Kürdistan’ı kurmak için bir savaş veriliyor. Savaş o. Türkiye’nin içindeki savaş da o, Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki savaş da o. Bu savaş da doğru mevzilenen parti, doğru çözüm getiren parti, bu savaşı Türk Ordusu’nun zaferiyle bitirecek olan parti Vatan Partisi’dir. Niçin, biz bu işin silahla olacağını tespit ediyoruz. Vatan Partisi İran, Irak, Suriye yani bölge ülkeleri ile şimdiden anlaştı. Anlaşmasını da açık açık ilan ediyor. Bu ülkeler diyorlar ki; biz Vatan Partisi ile beraber Kürdistan’a izin vermeyeceğiz. Ülkeye huzur ve barış getireceğiz. Şehit cenazelerinde değil, düğünlerde birleşeceğiz. Bugünkü hükümet niye yapamıyor; İran’a, Irak’a, Suriye’ye, Rusya’ya yan bakarsan bu sorunu çözemezsin. Karşında Amerika ve İsrail var.”

Vatan Partisi Genel Başkanı, Bodrum ilçesinin ve Turgutreis beldesinin aydınların toplanma yeri niteliğinde olduğuna da dikkat çekerek “Bodrum–Turgutreis örgütlerimize düşen görev, bu bölgenin özel koşullarını tespit etmek, Bodrum ve Turgutreis, Türkiye aydınlarının yoğun olarak bulunduğu beldemiz ve ilçemiz. Bodrumun en önemli özelliği aydınların toplandığı bir ilçe olması. Dolayısıyla Bodrum Türkiye'nin öncülerinin yoğun olarak olduğu bir yer” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30