26°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1007 hPa
Ruzgar : 17 Km/S - KKB
Nem : 54%
canlı izle
DEPREM MAĞDURLARINA 1 MİLYON LİRA ÖDENDİ
Tarih: 11/08/2017
Kaynak: Kent Haber
DEPREM MAĞDURLARINA 1 MİLYON LİRA ÖDENDİ
Bodrum’da yaşanan 6.6 şiddetindeki depremde evleri zarar gören vatandaşlara bugüne kadar yaklaşık 1 milyon TL maddi yardımda bulunuldu.

Bodrum’da 21 Temmuz Günü saat 01.31’de yaşanan Richter ölçeği ile 6.6’lık depremin ardından ev sahibi ya da kiracı olmalarına bakılmaksızın, yaşadıkları evlerinde hasar olan vatandaşlara maddi destek sağlandı. Bodrum Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından alınan hasar tespit başvurusuna ilçeden bin 185 vatandaş müracaat etti.

Yapılan hasar tespit çalışmalarıyla birlikte şu ana kadar 400’e yakın kişiye, 1 milyon TL maddi yardımda bulunuldu. Ağır hasar alan evler için 3 bin 500 TL, orta hasar alan konutlar için ise 2 bin 500 TL maddi yardım yapıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, “Bodrum’da yaşanan deprem gerçekten şiddetli bir depremdi. Bodrum’daki yapıların 2 katlı olması ve zeminin kayalık olması can kaybını önledi. Hasar gören binaların çoğunluğu eski tip ve kerpiç binalar. Depremde yaşadıkları ikametler zarar gören vatandaşlara 1 Milyon TL’lik maddi yardım yapıldı. Bu miktarlar vakfımız tarafından vatandaşların hesaplarına aktarıldı” dedi.

Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yaşanan depremde aldığı hasar ile ilgili sorulan bir soruya Kaymakam Yılmaz “Turgutreis’teki lise dere yatağında olduğu için depremde biraz daha fazla etkilenmiş. O bina 2 ayrı konunun uzmanı tarafından detaylı bir şekilde incelendi. Binayı tehdit eden bir sorun olmadığı görüldü. Taşıyıcılarda bir sorun yok, tamiratla halledilebilecek düzeyde” diye konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz deprem sonrası kamu binalarının titizlikle incelendiğini belirterek “kamu binaları konusunda riske girilmeyecek” dedi. Yılmaz, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü binası ile ilgili ise “Emniyet binamıza depremden önce de riskli bina raporu verilmiş. Önümüzdeki süreçte İlçe Emniyet Müdürlüğümüzü Bodrum Ticaret Odası’nın olduğu binaya taşıyabiliriz” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Belgin Takunyacıoğlu
11/08/2017
ne yardımı
evimiz ağır hasarlı ve yıkılma kararı çıktı, ama kaymakamlığa yardım başvuruları 20 ağustosta başlıyormuş, bu yardımları rüyanızda mı gördünüz acaba? kime verilmiş?

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30