24°
Hava Durumu
Hissedilen : 24.0°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1004 hPa
Ruzgar : 11.1 Km/S - KB
Nem : 81%
canlı izle
ÖĞRETMENEVİ MÜDÜRÜ HAKKINDAKİ İDDİALARLA İLGİLİ KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA
Tarih: 11/08/2017
Kaynak: Kent Haber
ÖĞRETMENEVİ MÜDÜRÜ HAKKINDAKİ İDDİALARLA İLGİLİ KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA
Önceki gün basına yansıyan Bodrum Öğretmenevi müdürünün açığa alınması ile ilgili bugün Bodrum Kaymakamlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, haberlerde telefon mesajlarıyla tacize uğradığı gerekçesiyle savcılığa müracaat edip soruşturma açılmasını sağladığı iddia edilen A.S.’nin Kuşadası Savcılığına, kendisine öğretmen evi müdürü tarafından taciz olmadığı yönünde bir ifade verdiği belirtildi. Bodrum Öğretmenevi müdürü hakkında, Bodrum Mesleki Teknik okulu öğrencisi A.S. ile değil başka bir öğrenciyle yapılan whatsapp mesajlaşmasının öğretmen-öğrenci ilişkisine yakışmadığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldığı ve bu nedenle açığa alındığı vurgulandı.

Bodrum Kaymakamlığı tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere öğretmenevi müdürü M.K. hakkında açılan idari soruşturma nedeniyle 31. 08. 2017 tarihinde geçici olarak görevinden uzaklaştırılmış ve inceleme yapmak üzere Valiliğimizden müfettiş talep edilmiştir. Soruşturma açılmasının sebebi; ilgilinin cep telefonundan başka bir öğrenciyle yapılan, bir öğretmen-öğrenci ilişkisine yakışmadığını ve incelenmesi gerektiğini düşündüğümüz Whatsapp mesajlaşmalarının içeriğidir. Bu görüşme bir takım basın kuruluşları tarafından kamuoyuna yansıtıldığı gibi taciz edildiği iddia edilen bir başka örgencimizle yapılmış bir görüşme değildir. Taciz edildiği iddia edilen öğrencimizin konuyla ilgili; yani öğretmenevi müdürü M.K. tarafından taciz edildiğine dair bir ifadesi veya beyanı şu an itibarıyla bize ulaşmamıştır. Tam aksine böyle bir şeyin kesinlikle olmadığı yönünde kendisinin ve babasının Kuşadası Savcılığına talimatla ifade verdiğini, bu nedenle gözaltına alınan öğretmenevi müdürü M.K.'nın gözaltı sürecinin sonlandırıldığını ve serbest kaldığını biliyoruz. Ayrıca öğretmenevi müdürü M.K. yıllık izne ayrılmamıştır. Raporlu olduğu için görevden uzaklaştırma yazısı kendisine posta yoluyla tebliğ edilmiş yerine görevlendirme yapılmıştır. Konuyla ilgili Bakanlık müfettişi Pazartesi günü itibarıyla konuyu detaylı şekilde incelemeye başlayacaktır. İnceleme sonucuna göre gereği yapılacaktır. Asılsız haberlere itibar edilmemesi Kamuoyunun bilgisine önemle ve saygıyla duyurulur” denildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
hasan
11/08/2017
Yazık!
Tam anlamıyla haysiyet cellatlığı. Demek ki iki gündür tertemiz bir adamın iffetine tasallut ediliyor. Önceki sözde haberlerle bu haber arasındaki fark basınımızın içine düştüğü durumun bir göstergesi. Nerede 5N 1K kuralı? iki gündür öyle haberler okuduk ki aslı astarı yok, masa başında uydurulmuş. Değerli öğretmenime geçmiş olsun diyorum. Hak elbet yerini bulacaktır, diyorum. O asılsız haberleri yapanlar da mutlaka layığını bulacaktır, diyorum.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30