24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BKB
Nem : 70%
canlı izle
HDP'Lİ ESKİ PARTİ MECLİSİ ÜYESİNE BODRUM'DA GÖZALTI
Tarih: 09/07/2017
Kaynak: DHA
HDP'Lİ ESKİ PARTİ MECLİSİ ÜYESİNE BODRUM'DA GÖZALTI
HDP eski Parti Meclisi üyesi 55 yaşındaki Şehbal Ş., Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen talimat üzerine, yaşadığı Bodrum'da gözaltına alındı. Şehbal Ş.'nin Mersin'e gönderileceği bildirildi.

HDP'de aktif üyeliği devam eden, eski Parti Meclisi üyesi Şehbal Ş., gözaltına alınmasının ardından Yalıkavak Polis Merkezi'ne götürüldü. Polis merkezine gelerek bilgi alan Şehbal Ş.'nin avukatı Ergin Cinmen açılışta yapığı açıklamada, "Şehbal Ş.'ye gözaltı kararı Mersin'den geldi. Ancak dosyada gizlilik kararı olduğu için nedenini ve dosyanın içeriğini bilmiyoruz. Mersin'den gelecek bir polis ekibi tarafından bugün veya yarın sabah kendisi teslim alınacak. Ardından Mersin'e götürülüp, adliyeye sevk edilecek. Oradaki avukat arkadaşlar durumu takip ediyor. Şimdilik bildiklerimiz bunlar" dedi.

Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunu olan ve 1986-1987 yılları arasında Londra'da dil eğitimi alan Şehbal Ş., 12 Haziran 2011'deki genel seçimlerde Muğla'dan bağımsız milletvekili adayı olmuş ancak seçilememişti. Şehbal Ş., yerel ve ulusal gazeteler ile sanat dergilerinde çalışıp, İsviçre Televizyonu'nun Türkiye haber çekimleri koordinatörü olarak da görev yapmıştı.


Muhabir: Yaşar ANTER
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mehmet sait
10/07/2017
neden yüzü flu?
gözaltina alinan kisi ypz kizartici suctan mi alinmis, ya d abu sucun magduru mu? neden yüzü flulanmis. kadin acik acik yasal bir partinin üyeligini ve yöneticiligini yapiyor. adina da internetten kolayca ulasabilirsiniz.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30