21°
Hava Durumu
Hissedilen : 21.1°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 54%
canlı izle
300 BİSİKLETÇİ 280 KİLOMETRELİK ROTA YAPIYOR
Tarih: 19/05/2017
Kaynak: Kent Haber
300 BİSİKLETÇİ 280 KİLOMETRELİK ROTA YAPIYOR
Türkiye’nin ilk kamplı uzun bisiklet turu olan Gökova Bisiklet Turu, bu yıl 11. kez bisiklet severleri bir araya getirdi.

Muğla Bisiklet Derneği tarafından bu sene 11. kez düzenlenen Gökova Bisiklet Turu, 16 Mayıs’ta 300’ü aşkın katılımcı ile start aldı. 20 Mayıs akşam üzeri Akyaka’da sona erecek tur kapsamında, bisikletle toplam 280 km yolculuk yapılmış olacak. Muğla, Akyaka, Marmaris, Datça, feribotla Bodrum’a geçiş, Ören ve Akyaka’yı kapsayan 280 km’lik rota boyunca bisiklet severler geceleri kampta, çadırda geçiriyor. Bisiklet tutkunları bu sayede hem birbiriyle sohbet olanağı buluyor, hem de gündüzleri pedal basıyor.

Tur bu yıl da Gökova Körfezinin etrafında saat ibresi yönünde düzenlendi. Bütün parkur stabilize asfalt yollardan oluştuğu için, rota birçok bisiklet türüne de uygun durumda. Bisiklet turu, Gökova’nın bisiklet turizmine elverişliliğine dikkat çekmek amacıyla, Muğla Bisiklet Derneği tarafından 2007’den bu yana düzenleniyor.

Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Levent Sevil, az sayıda da olsa yabancı katılımcının da yer aldığı tur hakkında şunları söyledi: "Her yıl katılımın artarak devam ettiği turumuzun bu yıl 11’incisini düzenledik. Bisiklet camiasının sevilen isimlerinden Cemal Atasoy, Hakan Kayışlıgil, Muhlis Dilmaç, Ahmet Mumcu, Bekir Kocamaz ve Sema Gür gibi isimlerin yanısıra turun hemen her yıl en yaşlı katılımcısı unvanını koruyan Hakkı Süha Terzibaşıoğlu (86) turun katılımcılarından. Bu keyifli etkinliği gerçekleştirirken, bisiklet sporunun yaygınlaşmasını sağlamayı ve bisiklet kullanmak için gereken altyapının arttırılmasına dikkat çekmeyi umuyoruz” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30