28°
Hava Durumu
Hissedilen : 31°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KD
Nem : 65%
canlı izle
MARMARA KOLEJİ’NDE COŞKULU 19 MAYIS
Tarih: 19/05/2017
Kaynak: Kent Haber
MARMARA KOLEJİ’NDE COŞKULU 19 MAYIS
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Bodrum Özel Marmara Koleji’nde bir tören düzenlendi. Törene öğrencilerin birbirinden güzel gösterileri damga vurdu.

Okulun Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene okul öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ile başlayan etkinlik okulun bandosu eşliğinde İstiklal marşımızın okunmasıyla devam etti.

Ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Marmara Koleji Kurucu Temsilcisi Oya Sakız, 19 Mayıs günü Atatürk’ün Samsun’a çıkışının Türk Kurtuluş Mücadelesi için arz ettiği öneme dikkat çekerek şunları söyledi:

"19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci Türk istiklali ve Türk Cumhuriyetinin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluklarımızdandır. Unutulmamalıdır ki; her 19 Mayıs’ta, Samsun’dan, elden ele Ankara’ya koşturan bayrağımız, rengini asil Türk evlatlarımızın damarlarındaki asil kandan almaktadır. Bodrum Marmara Koleji olarak sözde değil, özde duygularla, Ulu
Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; gençlerimizin bayramını tebrik ediyoruz."

Sakız’ın konuşmasının ardından tören, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının tiyatral gösterisi, ardından salsa, bachata, Karadeniz, bale, hiphop, lirik, halk oyunları dans gösterilerinin sunumu ile devam etti.

Etkinlik onuncu yıl marşının hep birlikte heyecanlı bir şekilde söylenmesiyle sona erdi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30