26°
Hava Durumu
Hissedilen : 27°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 10.9 Km/S - Bati
Nem : 62%
canlı izle
ATATÜRK’ÜN POSTERİNİ ÖPEN YAŞLI TEYZE KONUŞTU
Tarih: 17/05/2017
Kaynak: Kent Haber
ATATÜRK’ÜN POSTERİNİ ÖPEN YAŞLI TEYZE KONUŞTU
Önceki gün sosyal medyada tıklanma rekorları kıran 'Mustafa Kemal Atatürk’ün posterinin alt kısmında bulunan elini defalarca öpen teyzenin 75 yaşındaki 4 çocuk, 4 torun sahibi Cevriye Kartal olduğu öğrenildi.

Belediye meydanına tekrar gelen Kartal Atatürk’ün posterini önünde dua okuyarak tekrar posteri öptü. Vatandaşlar ise yaşlı teyzenin elini öperek yoğun ilgi gösterdi.

Kartal, Atatürk'ün bu ülkeyi kurtardığını belirterek “Yaşar mıydık Atatürk olmasa. Bu Türkiye bize kalır mıydı? Vatanı kurtardı, şimdi Atatürk’e ağız uzatıyorlar, laf çıkartıyorlar. Olur mu böyle bir şey ya. Biz onun evlatlarıyız. Anıtkabir’e gittim dua ettim. Şimdi arada bir geliyorum buraya dua ediyorum, görüyorum, elini öpüyorum, bayrağımı öpüyorum. Ya Atatürk olmasa ne yapardık biz. Türk vatandaşları. Atatürk’üme dil uzatanın dilini keserim, ben. Atatürk’ün, her şeyimiz ona bağlı, buralarda gezmemiz, yürümemiz. Allah’ıma çok şükür olmasa ne yapardık biz. Öperim, elini de öperim ayağını da öperim. Sağ olsa gerekeni de yapardım. Bu zamanın geçleri, onun kıymetini değerini bilmiyor. O her şeyimiz gençler bunun kıymetini bilsin. Şimdiki gençler bunun kıymetini bilsin. Ben okula gitmedim. Atatürk okulda öğrenmek değil içerimizde bilmek lazım” dedi.

Atatürk posteri önünde dualar eden posteri doya doya öpen Cevriye Kartal, öldüğü takdirde Anıtkabir’e Atatürk’ün yanına götürülmeyi istedi.

Sosyal medyadan görüntüleri izleyen ve daha sonra belediye meydanında Cevriye Teyze ile karşılaşan vatandaşlar ise videoyu izlediklerinde duygu dolu anlar yaşadıklarını söyledi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30