24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BKB
Nem : 70%
canlı izle
TANITIM TIRI MEVLANA TOPRAKLARINDA
Tarih: 17/05/2017
Kaynak: Kent Haber
TANITIM TIRI MEVLANA TOPRAKLARINDA
Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı 6 bin 3 yüzüncü kilometrede Mevlana topraklarında Konyalılar ile buluştu.

Ankara'nın ardından geç saatlerde Konya'ya gelen TIR. Mevlana İslam Kültür Merkez'inde misafirlerini ağırladı. Gittikleri bölgelerde Bodrum’un tarihini dokusunu, kültürel yapısını, doğal güzelliklerini anlatan Bodrum Tanıtım TIR’ı ekibi, Konyalıların sorularını da yanıtladı.

Yola çıktığı günden bugüne 6 bin 3 yüz kilometre yol yaparak 28 şehre uğrayan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Konyalı misafirleri ile buluştu. Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır ve görevli personeller tarafından Konyalılara proje ve Bodrum hakkında bilgiler verildi. TIR’ı gezen vatandaşlar, üç boyutlu tanıtım filmini de izlemeyi ihmal etmediler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Birim Amirleri Bodrum Tanıtım TIR'ını ziyaret ederek proje hakkında bilgi aldılar.Konya'ya Mevlana ziyaretine gelen yerli ve yabancı turistler ve evlilik hazırlığı yapan bir çift, Bodrum Tanıtım TIR'ını ziyaret ederek fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

Konya'da Tanıtım TIR'ını ziyaret eden Konyalılara teşekkür eden Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı Koordinatörü Fikret Hıdır, “Yaklaşık 2 aydır yollardayız. Konya 28’inci şehrimiz. Toplamda 30 şehre gitmeyi planladığımız bu projede artık turumuzun sonuna geliyoruz. Konya’dan sonra Antalya ve Denizli illerinde misafirlerimizle buluşarak turumuzu sonlandıracağız. Ben bu proje boyunca TIR’ımızı ziyarete gelen bütün Anadolu halkına çok teşekkür ediyorum. Umarım ki bu gerçekleştirdiğimiz proje, Bodrum'a ve ülkemizin turizmine katkı sağlayacaktır.” dedi.

TIR’ı ziyaret eden misafirlere Bodrum’un simgesi olan Bodrum Mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikram edilerek, Bodrum'u anlatan tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi.

17 Mayıs akşam saatlerine kadar Konya Mevlana İslam Kültür Merkez’inde Konyalılar ile buluşacak olan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’I 17 Mayıs akşam saatlerinde Antalya'ya hareket ederek 18-19 Mayıs tarihleri arasında Antalyalı vatandaşlarımızla Bodrum’u buluşturacak.

30 ile gitmesi planlanan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı bugüne kadar Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize. Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Hatay, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya'ya gitti. TIR, Konya'nın ardından Antalya ve Denizli illerini de ziyaret ederek turunu tamamlayacak.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30