31°
Hava Durumu
Hissedilen : 34°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KD
Nem : 53%
canlı izle
ÖZEL SPORCULAR KARTALLARA KARŞI
Tarih: 17/05/2017
Kaynak: Kent Haber
ÖZEL SPORCULAR KARTALLARA KARŞI
Bodrum Belediyesi Özel Sporcular Basketbol Takımı ile Bodrum Kartalları Yıldız Takımı özel bir maçta karşı karşıya geldi. Dostluk maçında öğrenciler oldukça keyifli anlar yaşadı.

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Gümbet Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda iki takım karşılaştı. Oldukça renkli anların yaşandığı maçta öğrencilerin çok keyifli oldukları gözlendi. Müsabaka öncesinde Kent Haber’e konuşan Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve Özel Sporcular İl Temsilcisi Raziye Güner, etkinliğin amacını şu sözlerle anlattı:

“Bugün Gençlik Haftası nedeniyle Bodrum Kartalları ile özel sporcularımız basketbol oynuyorlar. Antrenörlerimiz bu konuya çok duyarlılar. Çocuklarımız da çok yetenekli, çok iyi bir şekilde fiziksel aktivitelerini geliştirebiliyorlar. Bu anlamda çok faydalı bir etkinlik. Centilmenlik içerisinde bir basketbol maçı gerçekleştirilecek. Bu tür faaliyetlerle topluma farkındalık kazandırmak çok önemli. Özel insanlar toplum içerisinde yaşarken normal insanlar gibi olduklarının farkına varmaları çok önemli. Bu yaş gruplarında bu tür müsabakalara katılan çocukların ilerleyen yıllarda çok duyarlı birer insan olduklarını ve eşit haklar için uğraştıklarını bizzat görmüş durumdayız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İsmail Çınar isimli özel öğrencinin babası Ayhan Çınar 8 yıl önce Kütahya’dan Bodrum’a taşındıklarını anlatarak “Böyle bir organizasyon bizim geldiğimiz yerde yoktu fakat Bodrum’da böyle bir şeyle karşılaşınca çok memnun olduk. Velilerimiz de bu organizasyona eşlik etmek için fedakarlıkta bulunuyorlar. Çocuklarımız mutlu, biz de mutluyuz” dedi.

Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu ise organizasyon hakkında bilgiler vererek şunları söyledi:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerimizden biri olan özel sporcular ve Bodrum Kartalları Yıldız takımımızın karşılaşması için bugün bir araya geldik. Özel çocuklar da bizim için çok önemli. Onlarla olan faaliyetlerimiz tüm yıl içinde devam ediyor. Yine hafta içinde onların yüzme yarışmaları olacak. Bütün gayretimiz ilçemizde yaşayan çocuklarımıza hizmet etmek.”

Bodrum Belediyesi Özel Sporcular’ın basketbol antrenörü Ayten Özhan Yılmaz da “Gençlik haftası ile dolayısıyla bugün bir aradayız. Amacımız çocuklarımızı spora teşvik ederek özgüvenlerini arttırmak” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30