26°
Hava Durumu
Hissedilen : 27°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 10.9 Km/S - Bati
Nem : 62%
canlı izle
DONANMAMIZIN GÖZBEBEKLERİ BODRUM'DA...
Tarih: 16/05/2017
Kaynak: Kent Haber
DONANMAMIZIN GÖZBEBEKLERİ BODRUM'DA...
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ve Denizkurdu 2017 Tatbikatı kapsamında Bodrum’a gelen Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı TCG Giresun Fırkateyni ile TCG Kılıç adlı hücumbot Bodrumluların ziyaretine açıldı.

13-26 Mayıs arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştirilen 'Denizkurdu-2017' tatbikatı kapsamında, Bodrum’a gelen TCG Giresun ve TCG Kılıç isimli hücumbotlar Bodrum Gemi Yanaşma İskelesine demirledi.

Sabah saatlerinden itibaren ziyarete açılan hücumbotlar vatandaşların akınına uğradı.

140 metre uzunluğundaki TCG Kılıç ile 60 metre uzunluğundaki TCG Giresun isimli gemileri ziyaret eden vatandaşlara komutan ve personeller eşlik etti. Hücumbotları teknik özellikleri ile ilgili ziyaretçilere bilgiler aktaran personel vatandaşların iyi dileklerini kabul etti.

DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

TCG Kılıç adlı hücumbotu ziyaret eden 87 yaşındaki Cemal Güldaş, isimli vatandaş ise oldukça duygusal anlar yaşadı. 1950’li yıllarda donanmada 3 yıl askerlik yaptığını anlatan Güldaş şunları söyledi:

“Ben Ortakentliyim. 1951 ile 1953 yılları arasında donanmada askerlik yaptım. Askerlik yaptığım dönemde yüzmede birinci oldum. Ankara’daki oğlum benim gemileri çok sevdiğimi biliyor. Beni aradı gemilerin Bodrum’a geldiğini söyledi. Gemiler çok güzel. Bizim gemide mayın arama tarama gemisiydi.”

Gemideki personelle de sohbet eden Cemal Güldaş, Türk Deniz Kuvvetleri eski komutanı ve Türkiye'nin 6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk’le askerde geçen anısını da anlattı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına TCG Alb. H. Burak Akaryakıt Gemisi’nin ise Bodrum açıklarında demirlediği görüldü.

GEMİ KOMUTANLARINDAN ZİYARET

2. Muhrip Filotillası Komodoru Dz. Kur. Alb. Emre Sezenler ile T.C.G. Giresun Komutanı Dz. Yzb. Murat Aktaş, T.C.G. Alb. H. Burak Komutanı Dz. Bnb. Özgür Yucak, T.C.G. Kılıç Komutanı Dz. Bnb. Bora Başak, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret etti.

Başkan Mehmet Kocadon'a Donanma Komutanlığının hediyesinin takdim edildiği ziyarette Başkan Kocadon ziyaretleri dolayısıyla komutanlara teşekkür ederek, kendilerini Bodrum'da görmekten çok mutlu olduklarını söyledi.

KOCADON’DAN İADE-İ ZİYARET

Daha sonra Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ ile birlikte T.C.G. Giresun gemisinde gerçekleşen yemeğe katılarak iade-i ziyarette bulundu. Bodrum Garnizon Komutanı Per. Alb. İzzet Adagideli'nin de yer aldığı yemeğe Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi’ne üye gaziler ve şehit yakınları da katıldı.

Bodrum Gemi Yanaşma İskelesinde bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı TCG Giresun, TCG Kılıç ile TCG Alb. H. Burak isimli gemiler, 17 Mayıs Çarşamba günü de 10.00-12.00 ve 14.00–17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açık olacak.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30