26°
Hava Durumu
Hissedilen : 27°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 10.9 Km/S - Bati
Nem : 62%
canlı izle
ATATÜRK’E HAKARETE SUÇ DUYURUSU
Tarih: 15/05/2017
Kaynak: Kent Haber
ATATÜRK’E HAKARETE SUÇ DUYURUSU
Bir televizyon kanalında yayınlanan programda Türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan iğrenç hakaretler hakkında CHP Bodrum İlçe Başkanlığı üyeleri ile bazı STK üyeleri bireysel olarak suç duyurusunda bulundular. Toplamda 200’e yakın kişinin suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Bodrum'da sivil toplum kuruluşları ve CHP üyelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 300 kişi, bugün adliyeye giderek, bir programda Atatürk ve yakınlarına hakaret edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Adliyeye dilekçe verdikten sonra basın mensuplarına açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, şunları söyledi:

“Geçen hafta TV Net kanalında yayınlanan bir programda Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve manevi şahsına ciddi hakaretler yapıldı. Bu konuda Bodrum CHP olarak sivil toplum örgütleriyle beraber bireysel suç duyurusu başvurusu yaptık. Çünkü bu bir deneme, toplumun tepkilerini ölçüyorlar. Eğer bu konuda biz duyarsız kalırsak her zaman bir adım ileri gidiyorlar. Onun için Bodrum’dan ciddi bir tepki verilmesi gerekiyordu. Bu tepkiyi yerine getirmeye gayret ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, partimizin de kurucusu. Onun manevi şahsında böyle absürt iddialar ortaya atmak tek kelimeyle aymazlıktır, cehalettir. Bunları yapanları kınıyoruz ve suç duyurusunda bulunuyoruz. Bundan sonra her yapılacak harekette Türkiye’deki tüm vatandaşlarımızın aynı tepkiyi vermesini bekliyoruz” dedi.

200’e yakın kişinin dilekçe verdiğini de sözlerine ekleyen Seymen sözlerini şöyle noktaladı:

“Dava Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığında açıldığı için oraya iletilmek üzere veriyoruz. Bundan sonra Atatürk’ün manevi şahsına ve kendisine yapılacak her türlü hakarete Bodrum ve Muğla’dan bu tepkiyi vermek istiyoruz. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunmak Türkiye Cumhyuriyeti’nde yaşayan her insanın görevi diye düşünüyorum.”

Bodrum Belediyesi CHP’li meclis üyesi Funda Akçalı ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Ulu Önder Atatürk ve yakınlarına yönelik her türlü sözlü fiziki ve basın yoluyla hakarete tepki vermeyi sürdüreceğiz. Cumhuriyetin bekçileri adına susmayacağız, yılmayacağız, bu yoldan asla geri atmayacağız. Cumhuriyetimizin değerlerine Atatürk'ümüzün kendisine ve hatıralarına yönelik her türlü saldırının karşısında olacağız" dedi.

Grup basın açıklaması yaptıktan sonra adliyeden ayrıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30