33°
Hava Durumu
Hissedilen : 36°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - GGD
Nem : 46%
canlı izle
TIRHANDİL KIŞ TROFESİ ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERDİ
Tarih: 15/05/2017
Kaynak: Kent Haber
TIRHANDİL KIŞ TROFESİ ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERDİ
Bodrum'a özgü olarak bilinen ve ilçede yapılan tekne türlerinden biri olan tirhandilleri tanıtmanın da amaçlandığı Tirhandil Kış Trofesi, ödül töreni ile sona erdi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Ana Sponsorluğunda, Era Yelken Kulübü tarafından,The Bodrum Cup organizasyon komitesinin destekleriyle ve BODTO Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ağan’ın başkanlığında düzenlenen Tirhandil Kış Trofesi’nde yarışlar 4 ayakta yapıldı. 15 teknede yaklaşık 100 sporcunun yelken açtığı organizasyon sonunda 1’inci Bastarda, 2’inci Gargantua, 3’üncü Gülşade, 4’üncü Kalita ve 5’inci Whisper oldu.

Yarışlarda dereceye girenlere ödülleri Mandalin’de düzenlenen törenle verildi. Törende Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan ile BODTO Başkanı Mahmut Kocadon da yer aldı. Törende konuşan Tırhandil Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Erdem Ağan, “Bu yarışları en iyi şekilde yapabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bugün bu yarış bitti ama bir sonraki yarışa kadar tüm görüşlerinizi bize iletin, biz elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

BODTO Başkanı Mahmut Kocadon ise “Biz Bodrum’da yazın olan turizm döngüsünün kışın da olmasını istiyoruz. Bu da alternatif turizmle oluyor, buna uğraşıyoruz. Tırhandil yarışları da Bodrum’a yapılmış bir katkıdır” dedi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da tırhandillerin, guletlerin, balıkçı ve süngerci teknelerinin Bodrum’un önemli değerleri olduğuna işaret ederek bu değerlere katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Era Yelken Kulübü Başkanı Erman Aras ise organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek “Tırhandil yarışları yıllar sürecek yolculuğuna başladı” diye konuştu.

Ödül töreninde dereceye giren teknelerin ekiplerine, organizasyona destek olan kişi ve kurumlara, görev alan organizasyon komitesi üyelerine kupalar ve plaketler verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30