28°
Hava Durumu
Hissedilen : 31°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KD
Nem : 65%
canlı izle
GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ
Tarih: 14/05/2017
Kaynak: Kent Haber
GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ
Bodrum'da geleneksel hale gelen uçurtma festivalinin 11’incisi bugün Değirmenler Mevkii’nde gerçekleştirildi. Festivalde ünlü sanatçı Cem Belevi konser verdi.

Engelliler Haftası kapsamında, Anneler Günü'nde Miyase Karlıova organizasyon tarafından gerçekleştirilen Uçurtma festivalinde Bodrum semaları uçurtmalarla rengarenk oldu. Yüzlerce vatandaşın katıldığı ve halkoyunları, dans ve müzik dinletileri gibi gösterilerin yer aldığı festivale katılan aileler, gün boyunca birbirinden renkli uçurtmaları uçurdu.

Bodrumlu şarkıcı Gülsen Karatoprak'ın da şarkılarını söylediği şenlikte organizasyon komitesi tarafından doğumundan bir yıl sonra fiziksel ve bedensel engelli olan 14 yaşındaki Livaneli Doğan'ın annesi Mülkünaz Doğan Bodrum'da 'yılın annesi' seçildi. Doğan'a oğlunun çok arzu ettiği 70 ekran bir televizyon hediye edildi.

Bodrum’un yanı sıra Marmaris, Milas, Yatağan, Fethiye ve Muğla merkezden engelli oluşumlarının katılımı ile düzenlenen etkinlikte kısa bir açıklama yapan Miyase Karlıova “Bugün çok güzel bir birliktelik yaşadık. Tamamen ücretsiz bir etkinlikti. Her yıl olduğu gibi çok coşkulu geçti, herkes çok mutlu. Engelleri gökyüzünde yine kaldırdık” dedi. Karlıova, uçurtma satışlarından elde edilecek gelirin Ortakent Yahşi Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi'ne bağışlanacağını ifade etti.

11. Bodrum Uçurtma Festivali'nde pop müzik sanatçısı Cem Belevi de ücretsiz konser verdi.

Konser öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cem Belevi böyle bir organizasyonda yer almaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek “Çok anlamlı bir festival engelleri kaldırmak için yapılan bir festival. Bizde engelleri kaldırmak için buradayız. Böyle bir projede bulunmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Yeni çıkan şarkısının hayranları tarafından çok beğenildiğini de sözlerine ekleyen Belevi konuşmasına şöyle devam etti:

“Yeni bir şarkım çıktı. Onun heyecanını yaşıyorum. Çok kısa sürede çok sevildi ve çok büyük bir kitleye ulaştı. Bütün bu yaz aç kollarını diyeceğiz herkese. Yaz boyunca sahil kesimlerinde olacağız. Yoğun bir programım var. Şarkımız çok güzel gittiği için, bundan sonraki şarkımda hazır zaten. Bu yaz o şarkıyı da çıkartmayı planlıyorum. Bakalım bu şarkının gidişatı onu da gösterecek bize. “Hayranlarımı çok beklettim. Yaklaşık 1 senedir yeni şarkımı bekliyorlardı. Onları bu kadar beklettiğim için özür dilerim. Bu şarkım aslında 6 ay önce çıkmış olacaktı. Ama benden kaynaklanmayan bir aksaklık oldu. O yüzden şimdi çıkardık. Her şeyin hayırlısıymış. Şimdi çıkardık ve daha da iyi oldu diye düşünüyorum” söyledi.

Daha sonra sahneye çıkan ünlü sanatçı tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı. Eski ve yeni şarkılarını seslendiren Belevi, hayranları ile bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Hayranlarına unutulmaz bir gün yaşatan Belevi, uçurtma uçurarak da çocukluğuna geri döndü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30