24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BKB
Nem : 70%
canlı izle
20. YILI BAHAR ŞENLİĞİYLE KUTLADILAR
Tarih: 13/05/2017
Kaynak: Kent Haber
20. YILI BAHAR ŞENLİĞİYLE KUTLADILAR
Çocuk Yaşam ve Sanat Köyü olarak hizmet veren Mavi Çizgi Kreş ve Anaokulu 20. yaşını yeni yerinde bir bahar şenliği ile kutladı.

1997 yılında Bodrum’da faaliyete giren Mavi Çizgi Kreş ve Anaokulu, 20. Yılını Konacık Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ndeki yeni yerinde kutladı. Şenlikte minik öğrencilerin yaptığı resimler ailelerinin beğenisini kazandı.

Etkinlikle velilerin de çocuklarına süprizi vardı. Pi Drama Küçük Sahne Tiyatro Yönetmeni İlker Erçman’ın hazırladığı “Kümes Müzikali” adlı tiyatro oyununda sahneye çıkan anneler ve babalar oyunculuk performanslarını sergiledi.

Etkinlik hakkında bilgiler veren Mavi Çizgi Anaokulu kurucusu Gülgün Esen Aktaş, “Doğayı ve hayvanları seven, doğal kaynaklarını koruyan, çoklu zeka eğitimine dayalı etkinlikler planlayarak çocukların en doğal ortamda gelişmeleri ve bilinçli bireyler olmaları için çalışmaktayız. Bu vesile ile Yirminci yılımızı farklı etkinliklerle kutlamaktayız” dedi.

20 yıldan bu yana çocuklarla ilgili çalışmalarına devam ettiğini de anlatan Aktaş sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün çocuklara bunu sunabildiğim için çok heyecanlıyım. Yeni konseptimizde sanatı ve aileyi ön plana çıkarmak istedik. Bu nedenle de anne baba okulu oluşturduk. Bu okulda ilk oyunumuz sergiliyoruz. Oyunumuzun adı “Kümes Müzikali”. Onun dışında bugün çocuklarımızın değişik etkinlikleri oldu. Resim sergisi açtılar, geri dönüşüm etkinlikleri yaptılar. Anneler günü için annelerine farklı etkinlikler hazırladılar. Gün içinde eğlenceli vakit geçirdiler. Bir bahar şenliği ve annelere bir anneler günü süprizi oldu.”

Öğle saatlerinde başlayan bahar şenliği çeşitli etkinliklerle akşam saatlerine kadar sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30